Obradovic’in yerine Igor Kokoskov!

Obradovic’in yerine Igor Kokoskov!

Fenerbahçe Beko’da takımdan ayrılan coach Zeljko Obradoviç’in yerine gelen isim belli oldu. Sarı-Lacivertliler, en son Sacramento Kings’te asistan coachluk yapan Igor Kokoskov ile 3 yıllık anlaşma sağladı.

Gherardini B planını hemen uyguladı

Genel Menacer Maurizho Gherardini uzun süre Sarunas Jasikevicius’u takımın başına getirmek istemiş ancak Litvanyalı teknik adam Barcelona’ya imza atınca, B planı üzerinde durmaya başlamıştı. Bu arayış uzun sürmedi ve Jasikevicius’un, Barcelona’ya imza attığı günün ilerleyen saatlerinde Fenerbahçe de Kokoskov ile anlaştı.

Obra’nın yardımcılığını yapmıştı

Kokoskov, Avrupa basketboluna uzak gibi görünse de 2017’de Türkiye’de düzenlenen Eurobasket’te Slovenya Milli Takımı’nı şampiyonluğa ulaştırmıştı. 2005 yılında milli takımda Obradovic’in de yardımcılığını yapan Kokoskov, Sacramento Kings’te asistan coachluk görevini sürdürürken, aynı zamanda Sırbistan Milli Takımı’nın da başına geçti. Geçen sezon Phoneix Suns’ta baş antrenörlük yapan Sırp çalıştırıcı, bunu başaran ilk Avrupalı olarak tarihe geçti.

Euroleague deneyimi yok

Euroleague deneyimi bulunmayan Kokoskov, 24 yıl aradan sonra ilk kez Avrupa’da bir kulüp takımını çalıştıracak. 20 yıldır ABD’de bulunan Kokoskov, bir çok NBA takımında yardımcı antrenörlük yaptı.

Bilgisayar başında bir ayda zengin oldu
Piyasalar, yatırımcılara işlemlerde danışmanlık ve sınırlı saklama hizmeti veren bir kurumdur
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.