“Yine pozisyonlara net giren taraf bizdik. Lig herkes için zor geçecek. Bu işin bir psikolojik tarafı da var. Oyuncular da insan. Bütün futbolcu kardeşlerime, görev yapan herkese hepsine teşekkür etmek istiyorum. Sayın başkanımız önderliğinde yönetim her şeyi yapmaya çalışıyor. Önümüzdeki senenin yapılanmasıyla ilgili yönetimimiz bir karar verecektir. Kendi adıma şunu söylemek isterim. Emre Belözoğlu olarak burada kendimi değerli hissettim.” “BENDEN NE İSTENİRSE…” “Hangi görev verilirse verilsin kulübümün başarısı için elimden geleni yapacağım. Bir maçtan sonra kendi adımıza mutluluklarımız oluyor ama taraftarların sabah işlerine mutlu gitmeleri benim için en az ailemin mutlu olması kadar değerlidir. Futboldan sonra da benden ne istenirse elimden geleni yapmaya çalışacağım.” “BENİM İÇİN 7 HAFTA SONRA FUTBOL BİTECEK” “Büyük ihtimalle futbol 7 hafta sonra benim için bitecek. Keşke EURO 2020’yi oynayarak futbolu bıraksaydım ama nasip böyleymiş. Oğlum Ömer Akif bırakmamı istemiyor ama gençlerin de önünü açmak gerek.”

“Yine pozisyonlara net giren taraf bizdik. Lig herkes için zor geçecek. Bu işin bir psikolojik tarafı da var. Oyuncular da insan. Bütün futbolcu kardeşlerime, görev yapan herkese hepsine teşekkür etmek istiyorum. Sayın başkanımız önderliğinde yönetim her şeyi yapmaya çalışıyor. Önümüzdeki senenin yapılanmasıyla ilgili yönetimimiz bir karar verecektir. Kendi adıma şunu söylemek isterim. Emre Belözoğlu olarak burada kendimi değerli hissettim.”  “BENDEN NE İSTENİRSE…” “Hangi görev verilirse verilsin kulübümün başarısı için elimden geleni yapacağım. Bir maçtan sonra kendi adımıza mutluluklarımız oluyor ama taraftarların sabah işlerine mutlu gitmeleri benim için en az ailemin mutlu olması kadar değerlidir. Futboldan sonra da benden ne istenirse elimden geleni yapmaya çalışacağım.”  “BENİM İÇİN 7 HAFTA SONRA FUTBOL BİTECEK” “Büyük ihtimalle futbol 7 hafta sonra benim için bitecek. Keşke EURO 2020’yi oynayarak futbolu bıraksaydım ama nasip böyleymiş. Oğlum Ömer Akif bırakmamı istemiyor ama gençlerin de önünü açmak gerek.”

Euroleague’deki 10 takımdan Panathinaikos’un sahibi Dimitris Giannakopoulos’a ortak cevap geldi.

Yapılan açıklamada Giannakopoulos’un aship olduğu Pana’nın Euroleague’in kültleşmiş bir parçası olduğu ve ligde kalmasının istendiği ancak ligden ayrılması durumunda da gereken tazminatı ödemekle yükümlü olduğu hatırlatıldı:

“İstisnasız olarak 10 takım da Euroleague projesine güveniyor. Yine tüm takımlar olarak Panathinaikos’u buradaki birlikteliğin çok önemli bir parçası olarak görüyoruz ve ayrılmasını istemiyoruz. ayrılmadan devam etmesini istiyoruz. Buna karşın Dimitris Giannakopoulos’un tekrarlanan açıklamaları kabul edilemez. Takımlarımız değerlerini korumak adına herhangi bir yasal adım atmaktan çekinmeyecektir. Panathinaikos’un ayrılması halinde tüm gereklilikleri yerine getirmekle yükümlüdür.”

A lisans sahibi kulüplerin belirttiği yükümlülüklerin en başında 10 milyon dolarlık tazminat ücreti bulunuyor. Satış sürecinde olan Pana’nın, bir de maddi olarak bu riski alarak ligden ayrılması pek mümkün gözükmüyor.

Giannakopoulos, Mayıs sonunda yaptığı bir açıklamada Euroleague ve işleyiş biçimini ağır şekilde eleştirmiş, takımının ligden ayrılacağını ima etmişti. Bu açıklamalarından kısa bir süre sonra ünlü yönetici, sahibi olduğu Panathinaikos’u 25 milyon Euro karşılığında satışa çıkardığını açıklamıştı.

Bundan birkaç gün önce ise Giannakopoulos’un evine Pana’nın Ultras taraftar grubu saldırmıştı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.