Polisliği Kazanan Adayların Sonrasında Yapacakları Nelerdir?

Polisliği Kazanan Adayların Sonrasında Yapacakları Nelerdir?

Sonuçların açıklanıp asil-yedek olaylarının belli olması sonunda, asil olarak kazanan adaylar belirlenen tarihlerde geçici kayıt ve intibak eğitimine gideceklerdir. Adaylar intibak eğitimine başlama tarihleri gerekli sitelerden öğrenmelidirler. Belirlenen bu tarihler doğrultusunda adaylar planladıkları ve kazandıkları Polislik Meslek Yüksek Okullarında geçici kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Olası aksi durumlarda adaylar haklarını kaybedecek ve yerlerine yedek gruptaki kazananlarda geçecektir.

Peki, adaylar intibak ve geçici kayıt işlemlerini nereden öğrenecekler?

Kazandıktan sonra her zaman yapılacak ilk iş polis akademisinde ki duyuruları yakından takip etmekte olmalıdır. Bu duyurular arasında başlama tarihi olarak veya gerekli tüm bilgilerin, gerekli evrakların haberlerini bu duyurular kısmında ulaşılmaktadır.

Geçici Kayıt Esnasında Gereken Evraklar Nelerdir?

Mezun olamayan adaylar okullarında var olan öğrenim durumlarını gösteren bir belge ile kayda gelmek zorundadırlar ve duyurularda belirtilen kayıt başlama tarihine kadar mezuniyet belgelerinin asıl halini getirmelidir. Bu belgeleri tamamlayanlar geçici kayıtları yaptırır ve intibak eğitimine katılabilirler. Bu kayıt asillerin intibak eğitimi boyunca yaptıkları kayıt olarak bilinmektedir.

Kazandıktan sonra polislikten elenme olayı var mıdır?

Kazanan ve kayıtları yaptıran, intibak eğitimine başlayan adaylarda hala elenme olayı söz konusu olmaktadır. İntibak eğitiminde olunmasına rağmen bazı adaylar sağlık raporlarında yaşadıkları sorunlar ile veya isteyerek intibak eğitiminden elenmekte ve yerlerine yedek adaylar gelebilmektedir. İntibak eğitimlerini bitiren ise tamamen polislik mesleğine hak kazanmış olmaktadırlar.

 

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.