Simla Türker Bayazıt: Fenerbahçe’nin bütçe planlamasına göre hareket edeceğiz…

Simla Türker Bayazıt: Fenerbahçe’nin bütçe planlamasına göre hareket edeceğiz…

Sarı-lacivertlilerin hem erkek hem de kadın voleybol şubelerinde sezona çok güçlü bir kadro yapılanması ve şampiyonluk hedefiyle başladığını belirten Bayazıt, AA muhabirine açıklamada bulundu.İnsan sağlığının kendileri için tüm başarılardan değerli olduğunu ifade eden Bayazıt, “Mutlak başarıya odaklanmış takımlarımız her ne kadar sezonu bitirememekten ötürü hayal kırıklığı yaşamış olsalar da insan sağlığını öncelikleyerek alınan ligleri bitirme kararını anlayışla ve saygıyla karşıladık, destekledik.” ifadelerini kullandı.

“Maliyeti gerçekçi bir kadro oluşturacağız”

Simla Türker Bayazıt, Fenerbahçe’nin önümüzdeki sezon için hem kadın hem de erkek voleybolda maliyetine oranla katkısı yüksek oyuncularla yola devam edeceğini belirtti.

Kulübün geçmişten gelen mevcut borçları, Türkiye’nin ve dünyanın içinden geçtiği süreç ve voleybolun dinamikleri doğrultusunda böyle bir adım attıklarını dile getiren Bayazıt, şunları aktardı:

“Fenerbahçe Spor Kulübü olarak önümüzdeki sezon için hem kadın voleybol hem de erkek voleybolda odak noktamız; maliyet katkı endeksi yüksek oyuncularla, potansiyeli yüksek ve maliyeti gerçekçi seviyede bir kadro oluşturmaktır. Bu çalışmalarımızı sayın başkanımızın son yüksek divan kurulumuzda belirttiği gibi kulübümüzün geçmişten gelen mevcut borç yükü, şu anda dünyanın, ülkemizin ve kulüplerimizin içerisinden geçmekte olduğu kritik süreç ve voleybol branşının dinamikleri doğrultusunda yapıyoruz.”

“Büyük kulüplerin varlığı, voleybolun popülaritesini artırıyor”

Simla Türker Bayazıt, kamuoyunda 3 büyükler olarak adlandırılan Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi kulüplerin voleybola olan ilgiyi artırdığını savundu.

Sporun birçok branşına yatırım yapan kulüplerin, müessese takımları ve kamu kurumlarının takımlarıyla bütçe açısından yarışmasının imkansız hale geldiğine değinen Bayazıt, “Ülkemizde voleybol branşında spor kulüpleriyle birlikte müessese takımları ve kamu kurumlarının takımları diğer branşlarda olmayan kadar fazla durumda. Bu kurumların takımları, çok ciddi ve yüksek bütçeler ile kadrolar kurabilmekte, yatırımlar yapabilmekte. Bizim gibi karşılıksız sporun pek çok branşına yatırım yapan, bu dönemde ise borçlarını yapılandırma konusunda çalışmaları olan kulüplerin, mevcut durumda ve işleyişte, çok ciddi şekilde kar eden ve her sene ciddi miktarlarda kar payı dağıtan bu kurumlar gibi yatırım yapabilmesi ve onlarla aynı şartlar altında yarışması ne yazık ki artık mümkün değildir.” değerlendirmesinde bulundu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.