Fenerbahçe, Obradovic görüşmesinde mutlu son! Özel uçak detayı…

Fenerbahçe, Obradovic görüşmesinde mutlu son! Özel uçak detayı…

Corona virüsü salgını nedeniyle 26 Mart´ta İstanbul´dan ayrılan ve geçtiğimiz günlerde gelerek Başkan Ali Koç ve yöneticilerle görüşmeler yapan Zeljko Obradovic, sarı-lacivertli kulüp ile anlaşmaya vardı.

Yeni sezon planlaması ve alacağı ücret konusunda yönetim ile uzlaşma sağlayan Obradovic, 3,2 milyon Euro yıllık ücretinde yüzde 50 indirime giderek 1,6 milyon Euro’yu kabul etti. Obradovic, 30 milyonluk takım bütçesinin ise 20 milyona indirilmesini onayladı.

FENERBAHÇE’DEN RESMİ AÇIKLAMA

Fenerbahçe Kulübü ise görüşmenin detaylarıyla ilgili olarak resmi siteden bir açıklama yaptı. Sarı lacivertli kulüp, “Fenerbahçe Beko Basketbol Takımımızın değerli koçu Zeljko Obradovic ile Başkanımız Ali Koç ve Başkanvekilimiz Semih Özsoy’un yeni sezon planlamalarına dair görüşmeleri tamamlanmıştır. Değerli koçumuz Obradovic bugün itibariyle İstanbul’dan ayrılmış olup, Kulübümüze yeni sezon ile alakalı geri dönüşünü ailesi ile görüştükten sonra önümüzdeki hafta başında yapacaktır. Bu doğrultuda da camiamıza ve kamuoyuna gerekli bilgilendirmeler önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecektir” ifadelerini kullandı.

‘BÜTÇE MATEMATİĞİ’ ZORLUYOR

Yine geçtiğimiz sezonun rakamlarına göre altyapıda dahil yerli ve yabancı tüm oyuncuların maaşları ise 12-13 milyon tutarında. Obradovic, ise primler hariç 3.2 milyon Euro almıştı.

Mevcut tabloda ilk hedef olan 14-15 milyon Euro’luk bütçe yerini 20 milyonluk hedefe bırakmış olarak görünüyor.  Maaş indirimi ve azaltılmış bütçeyi kabul eden Obra’nın oyuncu kontratlarıyla ilgili görüşmeleri Gherardini’ye bırakmak istediği de gelen bilgiler arasında.

Gherardini’nin önümüzdeki dönemde kontratı devam eden oyuncular ile tek tek görüşerek indirim sorununu çözmeye çalışacağı belirtiliyor. 2,1 milyon Euro maaşlı Sloukas’ın ayrılması beklenirken, personel sayısında bir azalmaya gidilmesi de öngörülüyor.

ÖZEL UÇAĞI REDDETTİ, ALİ KOÇ UĞURLADI

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un Sırbistan’a gidişi için özel uçak önerdiği Zeljko Obradovic, bu teklifi ise reddetti. Tecrübeli başantrenör, kendisinin biletinin olduğunu ve özel uçağa gerek duymadığını ifade etti.

Öte yandan yapılan görüşmeler neticesinde Obradovic’in yıllık ücreti ve takım bütçesinde anlaşma sağlanırken tecrübeli çalıştırıcı Sırbistan’a gitmek üzere İstanbul Havalimanı’na geldi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, havalimanına bıraktığı tecrübeli başantrenörü koronavirüs tedbirleri kapsamında tokalaşmak yerine yumruk selamı yaparak uğurladı. Obradovic açıklama yapmayacağını ifade etti.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.