Diyarbakır Paem Parkur

 

Adres: Diyarbakır Ceylan Avm Karşısı Kiptaş Lisesi.

Telefon: 0539 764 03 47

2019’daki Kazanan Adaylarımıza Aşağıdaki Linke Tıklayarak Ulaşabilirsiniz

Diyarbakır’da Bu Yıla Kadar En Çok Kazandıran Kurs Olma Özelliğiyle Sizlere Kanıtlar Sunan Mahsun Üçdağ Hocamız Sizleri Kursuna Beklemekten Onur Duymaktadır.

Öyle Bir Kurs Düşününkü Herşeyi Belgeli ve Başarısını Yalan Vaatlerle Vermeyerek Kazanan Olsun…

26.Dönem kazananlar

Fiziki yeterlilik parkurunda, bazı taktikleri tam anlamıyla uyguladığınız takdirde; parkurdan tam veya tama yakın puan alacaksınız. Diyarbakır Paem parkur sürecinde, adayın; tam puan veya tama yakın bir puan alması gerekir. Nedeni ise, sınavlara çok fazla talep olmasından kaynaklanmaktadır. Bundan dolayı da, tüm Diyarbakır Paem parkur alanlarını; kısa sürede, eksiksiz ve hatasız şekilde tamamlamanız gerekmektedir.

Paem Parkuru İçin Antrenmanlar Nasıl Olmalıdır?

Parkur çalışmaya başladığınız ilk günden, son güne kadar; isterseniz ayakkabısız da çalışabilirsiniz. Ayakkabı giymeyi düşünüyorsanız da; ayağınızı yormayan, hafif ve de zeminde kaymayan ayakkabı tercihinde bulunmanızı tavsiye ederiz.

Parkur çalışmalarına 2-3 ay öncesinden başlamanız uygun olacaktır. Parkur çalışmasını, sınava bir hafta kala iyice azaltarak bitirmelisiniz. Nedeniyse, vücudunuzun dinlenmesi ve de sınav gününe kadar enerjinizi toplayabilmenizdir.

Parkur çalışmalarına 2 gün üst üste gidip, sonra bir gün ara vermeliyiz. Vücudunuzun dinlenmesi ve de veriminizin artması açısından, bu verilen aralar oldukça önemlidir. Parkur çalışmalarını, ilk haftalarda yaklaşık 1 – 1,5 saat tutarken; sonrasında ise, 2 – 2,5 saate çıkarmalısınız.

Paem Parkurunda Başarılı Olabilmek İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Parkur, dışarıdan bakıldığında; kimi insanlar tarafından, çok kolay gibi gözükebilmektedir. Lakin, Diyarbakır Paem parkur süreci; yüksek kondisyon gerektiren bir parkurdur. Bundan dolayı, parkuru hiçbir zaman küçümsememeli ve her zaman ciddiye almalısınız.

Parkura çalışmaya başlamadan önceki bir hafta da, kondisyonunuzu arttırmanız yararınıza olacaktır. Kondisyonunuzu arttırmanızda, Paem parkuru sınavlarına hazırlanmanızda ve de antrenman çalışmalarınızda, tüm desteğimizle birlikte daima yanınızdayız.

Fiziki yeterlilik parkuru, genelde 7 istasyondan oluşmaktadır. Bu istasyonlar; adayın; kondisyon, denge, çeviklik, esneklik ve de çabukluk gibi kriterleri ölçmeyi amaçlayarak hazırlanmıştır. Önemli olan; parkuru, belirli değerler aralığında yapmak değil; parkuru, tam veya tama yakın puanlarla yapmaktır.