Diyarbakır Pöh Parkuru

 

Adres: Diyarbakır Ceylan Avm Karşısı Kiptaş Lisesi.

Telefon: 0539 764 03 47

2019’daki Kazanan Adaylarımıza Aşağıdaki Linke Tıklayarak Ulaşabilirsiniz

Diyarbakır’da Bu Yıla Kadar En Çok Kazandıran Kurs Olma Özelliğiyle Sizlere Kanıtlar Sunan Mahsun Üçdağ Hocamız Sizleri Kursuna Beklemekten Onur Duymaktadır.

Öyle Bir Kurs Düşününkü Herşeyi Belgeli ve Başarısını Yalan Vaatlerle Vermeyerek Kazanan Olsun…

26.Dönem kazananlar

Önceki günlerde resmî gazetede 500 kadın polis alınacağı ilan edilmiş olup PÖH başvurularının açılmasını bekleyen binlerce aday Diyarbakır PÖH parkuru içeriğini merak etmektedir. Diğer POMEM ve PMYO alımlarından değişik olan PÖH parkurunun nasıl olacağı, önceki yıllara oranla bir değişim söz konusu mu bütün bu sorular adayların merak etmekte olduğu konular içindedir. Bu seneki PÖH alımlarına yönelik duyuru da beklenmekteyken adaylar sınava tabi tutulacakları parkura şimdiden hazırlanmak istemektedir. Bu sene yapılacak PÖH alımlarında iste önceki yıllarda yapılan PÖH alımlarındaki parkura çok benzeyen bir parkur olması hedefleniyor.

500 PÖH Alım İlanı Açıklanacak:

Ön başvuru tarihleri ve yapılacak sınavla ilgili bütün esaslar 14/07/2019 tarihinde yapılan KPSS sonuçlarının açıklanmasının ardından Polis akademisi internet sayfası üzerinden duyurulacaktır. Şeklinde açıklamalar yapılmıştır. Kpss sınavının şu anda açıklanmış olması durumu göz önüne alındığında alımlarla ilgili tüm duyuruların yakında yapılması beklenmektedir. Adaylar şimdiden Diyarbakır PÖH parkuru için hazırlanabilirler.

2016 Yılındaki PÖH Parkuru Nasıldı:

Adayın gelen komut ile birlikte çizgiyi geçtiği esnada süre tutulmaya başlanacak. Jimnastik tahtası üzerinden beş defa sola ve sağa sıçrama hareketi gerçekleştirilecek. Bu tahtanın boyu 40 cm yükseklik, 2,5 metre boy ve 20 cm genişlik biçimindedir.

6 tane lastik içerisinden tek ayak üzerinde olacak şekilde sıçrayarak geçilecektir.

Ağırlık taşımada, 30 kg olan iki kum torbasını 10 metre taşıyacaklardır.

Bundan sonra koşma ve toplara dokunma etabı bulunur.

Minderde bir kez düz takla atılacaktır.

Engel etabında dört tane engel aşılır sonrasında koşarak bitiş çizgisine gidilir bu çizgi parkurun bittiğini gösterir.

Bütün bu aşamalarda her yanlış veya eksik yapılan işlem için 2 saniye ceza süresi eklenmektedir. Burada amaç en kısa sürede parkuru tamamlamak olduğundan mümkün mertebe Diyarbakır PÖH parkurunda adayın ceza yememeye özen göstermesi gerekir.