Öğretmenlik Bölümünü Kazanamayan Besyocular Sonradan Nasıl Öğretmen Olurlar?

Öğretmenlik Bölümünü Kazanamayan Besyocular Sonradan Nasıl Öğretmen Olurlar?

Üniversite yerleşme sınavına başvuru gerçekleştirildikten sonra alınacak puanlar ile yapılan tercihler ile kişiler ileride kendi hayatlarını etkileyecek bölümleri belirleyecektir. BU işin kolay olmayan kısmıdır. Bu tercih yapılırken kişi kendine en uygun özellikteki bölümleri tercih etmesi gerekmektedir. Bu tercihler arasında halk arasında yıllardan beri kutsal sayılan öğretmenlik mesleği de bulunmaktadır. Meslek seçimini öğretmenlik bölümü olarak kullanmak isteyen bireyler kendine yakın olan öğretmenlik grubundan seçim yapmaları gerekmektedir.

Neden Öğretmenlik Seçilmelidir ?

İlimin genç nesillere aktarılmasında ki baş rolü alan meslek grubu öğretmenlerdir. Bu nedenle yapılacak olan öğretmenlik mesleği gelişimi, ilerlemeyi sağlayan bir meslek grubu niteliğindedir. Öğretmenlik bölümü seçimlerinde göz önünde olacak seçim nedeni başında bu düşünce gelmelidir

Hangi Öğretmenlikler Bölümü Vardır ?

– Almanca Öğretmenliği

– Arapça öğretmenliği

– Beden Eğitimi öğretmenliği

– Müzik öğretmenliği

– Fizik öğretmenliği

– Kimya öğretmenliği

– Matematik Öğretmenliği

Gibi birçok öğretmenli dalı bulunmaktadır. Bu dallardan öne geçen birkaç dal devlet tarafından ataması kolay gerçekleştirilip daha rahat ücretler ile iş hayatına başlatılmaktadır.

Atanması Bakımından Önde Gelen Öğretmenlikler Nelerdir ?

– Besyo Bölümü öğretmenleri: (Öğretmenliği kazanamayan besyo grubunda ki kişiler tekrardan sınavlara hazırlanarak öğretmenlik hakları için gerekli puanlar neticesinde öğretmenlik haklarına kavuşabilirler)

– Bilgisayar teknolojileri öğretmenlikleri

– Fen bilgisi öğretmenlikleri

– Din kültürü öğretmenlikleri

– İngilizce öğretmenlikleri

– Okul öncesi öğretmenlikleri

– Rehberlik öğretmenlikleri

– Matematik öğretmenlikleri

– Sınıf öğretmenliği

– Sosyal bilgisi öğretmenliği

– Türkçe ve Türk dili öğretmenlikleri diğer öğretmenlikler arasında atanması kolay öğretmenlik grupları arasında yer almaktadırlar. Sınav sonunda öğretmenlik düşünenlerin daha dikkatli tercih yaparak bu dallarda kendileri geliştirmesi ve tercih yapması daha mantıklıdır.

 

Öğretmenlik Bölümünü Kazanamayan Besyocular Sonradan Nasıl Öğretmen Olurlar?

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.