Paem Parkur

Paem Parkur

Bugün birçok genç birey gelecekleri için çeşitli meslek alanlarına yönelmektedir. Bu genç bireyler arasında sıklıkla tercih edilen alanların başında ise polislik gelmektedir. Her yıl binlerce kişi polislik hayallerine kavuşabilmek adına sınavlara girmekte ve birçok aşamadan geçerek hayallerine yürümektedir Bu anlamda zorlayıcı aşamalardan biri ise spor mülakatlarında yer alan parkur bölümüdür. Komiser yardımcısı olmak isteyen birçok kişi paem parkur aşamasını geçmek zorundadır. Bu da beraberinde sağlam bir fizik ve kondisyon gerektirdiği için her yıl alımlarda birçok kişi paem parkur bölümünde başarısız olmaktadır.

Paem Parkur Hangi Aşamalardan Oluşmakta

– Öncelikle parkura başlamadan evvel yanınızda getirdiğiniz spor kıyafetlerinizi getirmeniz gerekmektedir.

– Sonrasında parkurda yer alan etaplar sizlere tanıtılmaktadır.

– Burada yer alan parkurlarda başla komutu ardından öncelikle çift ayakla sağ ve sol bölgelerde yer alan jimnastik sıçrama tahtası bulunmaktadır.

– Sonrasında lastik içerisinden basarak geçme etabı gelir.

– Ağırlık taşıma etabında otuz kg ağırlık ile belli bir mesafe almanız gerekecektir.

– Buradan sonra sağlık topu bölümünü geçecek ve takla kısmında takla atarak geçiş yapacaksınız.

– Son olarak slalom koşu ve engel etabı ardından parkuru bitirmiş olacaksınız.

– Hatalı yapılan bazı geçişlerde zaman eklenerek ceza verilmektedir.

– Bir etabı yapamayan ise elenecektir.

Paem Parkuru İle İlgili Kurslar Nelerdir

Bu zorlu paem parkur geçme konusunda birçok kurslar bulunmaktadır. Bu kurslara yazılarak sizler de parkur hakkında bilgi edinebilir ve ön alıştırma yapabilirsiniz. Bu kurslar arasında göze çarpanlardan biri de www.parkuregitmenim.com olarak yer almaktadır. Polis alımlarının tüm alanlarında öğrencilerin bu zorlu parkurlardan zorlanmadan geçmesini sağlayacak gerekli eğitimler verilmektedir. Burada Mardin ve Diyarbakır üzerinden birçok spor alanına dair mülakatlarda başarı sağlayacak hizmetler verilmektedir. Alanında uzman kişilerin sağladığı eğitimler ile zorlu parkurları başarıyla geçmek hiç de zor olmayacaktır. Sitede yer alan iletişim adreslerinde kurum ile bağlantı kurmak mümkündür.

 

Sizler de hayalini kurduğunuz polislik ve subaylık gibi mesleklerin mülakatlarında başarı sağlayabilmek adına bu kursa yazılabilirsiniz. Parkur konusunda idmanlı olmak sizin her daim bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.