Antrenörlük Bölümü Nedir ve Mesleki Bilgileri Nelerdir Nerede Çalışabilirler?

Antrenörlük Bölümü Nedir ve Mesleki Bilgileri Nelerdir Nerede Çalışabilirler?

Antrenörlük Bölümü Nedir Ve Mesleki Bilgileri Nasıldır Nerede Çalışabilirler

Üniversitelerin verilmesi planlanan ilk 4 yarı yılında temel eğitimlerin, son 4 yarı yılda uzmanlık eğitimlerinin, öğrencilere toplamda 240 akts kredisi ile verilen bölümdür. Bu derslerde antrenörlük bölümü için Gençlik ve Spor Genel Müdürlüklerinin Antrenör Eğitim Yönetmeliği dersleri dikkate alınarak hazırlamaktadır. Bu dersler sonunda antrenör unvanına sahip olacak öğrenciler çok çeşitli meslek gruplarına yönelmektedir.

Antrenörlük Temel Eğitimi

Bu eğitimde verilecek dersler aşağıda ki şekilde gerçekleşmektedir.

– Atatürk ilke ve İnkılap Tarihi, Türk Dili, Yabancı Dili, Temek Bilgi ve Teknolojileri ve Güzel sanat dersleri ile ilk iki yarı yıl içerisinde bu derslerin verilmesi planlanmaktadır. Antrenörlük bölümü
– Uzmanlık eğitimlerinin temeli olması açısından psiko-sosyal alan dersleri, spor ve sağlık bilgisi, matematik ve fizik dersleri planlanan işleme grupları arasında.

Uzmanlık Eğitimi

Biten ilk 4 yarıyıl sonunda 5. yarıyılda asıl branş dersleri başlayacaktır.
– Asıl branş dersleri antrenörlük bölümü için çok önemli olan dersler arasındadır ve bu dersleri alabilmek için ön şartı olan dersleri önceki yarıyıllarda almış ve geçmiş olma şartı bulunmaktadır.
-Uzmanlık eğitimleri geriye kalan son 4 yarıyılın tamamında verilecektir.

Mezuniyet Sonrası Antrenörlük Belgeleri Nelerdir?

Antrenörlük Bölümü nü bitiren öğrenciler asıl branş olarak seçtikleri uygulama alanlarından üçüncü kademede antrenör belgesine sahip olarak mezun olurlar. Yardımcı branş olarak seçtikleri uygulama alanlarından ise birinci kademe yardımcı antrenör belgesine sahip olurlar.

Yapılacak meslekleri arasında birçok çeşitlilik olan antrenörler, spor dallarında ki eğitim okulları açarak, hakemlik yaparak birçok antrenörlük işinde kendilerine imkan sağlayabilen meslek grupları içerisindedirler.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.