Dikiş ve Jilet İzi Polis – Bekçi Olmaya Engel Midir ?

Dikiş ve Jilet İzi Polis – Bekçi Olmaya Engel Midir ?

Diyarbakır Parkur(Pomem,Pmyo,Pöh,Paem,Besyo ve Askeri Sınavlar) Eğitmeni: Mahsun ÜÇDAĞ anlatıyor .
Polis veya Çarşı ve Mahallesi Bekçisi olmak isteyen adayların sıklıkla merak ettiği ve konuların başında ‘Dikiş ve Jilet İzi Polis veya Bekçi Olmaya Engel Midir ?’ sorusu gelmektedir ? Bu konumuzda da diyarbakır parkur eğitmeni olarak sizlere bu konuyu detaylı bir şekilde anlatacağım.
.
.Bu noktada öncelikle bilmeniz gereken kısım şudur;
.
5 metreden eşgal belirleyici olan lezyonlar maddesi B dilimine girmektedir. B dilimine giren bu madde de ki durum polis veya bekçi alımlarında engel teşkil etmektedir. Bu sebepten dolayı vücudunuzun eşkal belli eden noktalarında bir iz varsa ve bu iz beş metreden belli oluyorsa direkmen elenme sebebidir.
.
Dikiş ve Jilet İzi:  Dikiş izi yazlık üniforma giyildiğinde kapalı kısmın altında kalırsa herhangi-bir eşkal elenmeye sebebiyet verecek durum içerisine sizi sokmayacaktır. Fakat jilet izi yazlık üniforma altında kalsa bile, çok aşırı küçük olsa bile fark edildiğinde direkmen elenme sebebi olacaktır. Çünkü jilet izinde durum çok farklıdır, burda ki amaç izden ziyade kendinize vermiş olduğunuz zarardır.

Bu sebepten dolayı; Sağlıklı bir insanın kendisine zarar vermeyeceğini düşünerek komisyon sizi direkmen eleyecektir.

Diyarbakır Parkur(Pomem,Pmyo,Pöh,Paem,Besyo ve Askeri Sınavlar) Eğitmeni: Mahsun ÜÇDAĞ sizi bir çok alanda alanında uzman videoları ile bilgilendiriyor. Youtube Kanalı İçin TIKLAYINIZ

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Anonim dedi ki:

    benim karnımda ameliyat dikiş izi var ve gözükmez yani karnımda ilk zamanlara göre silik duruyo biraz ama engel olurmu

  2. Özcan dedi ki:

    Kolum da 14 15 yaşlarda attıgım 2 ufak iz vardı ve bunu ailem dahil kimse görmemişken orda bunu sorun edip beni elediler. Ve yazlık üst giydiğim de gözükmediğini söylememe rahmen beni dinlemeyip direk elediler bi insan kücük yaşlarda yaptıgı hata yüzünden kalkıp hayatını kurtarmak için o sınava giriyor ve sen orda o insanın hayatını biritiryorsun umudunu bitiriyorsun . Beni eleyen polis memuru ise 100 110 kilo ve kel eğer ben teşhis arz ediyorsam bu adam o makama nasıl geldi ve kimse o insana bi slruşturma aşmadımı sen teşhis arzediyorsun diye yazık yaa yazık valla yazık kendimizi kurtaralım derken böyle birşey geldi başımıza

  3. Anonim dedi ki:

    Avucumun içinde dikiş var sorun olur mu ?