Pöh Polisi Nasıl Olunur Görevleri Nedir ?

Pöh Polisi Nasıl Olunur Görevleri Nedir ?

Polis adaylarının bir çoğunun hayali, Özel Harekatta çalışabilmektir. Polisliğe artan ilgiden dolayı da özel harekat polisliği de rağbet görmeye başladı. Bu yüzden, PÖH polisi nasıl olunur gibi sorular sıkça gündeme gelmektedir. Bu makalede ise PÖH polisi nasıl olunur sorusuna dair bilgileri bulabilirsiniz.

Pöh Polisi Kimlere Denir?

Pöh polisi olmak demek polis özel harekatında görev almak demektir. Pöh Polisleri ise, bu kapsamda görev alan emniyet görevlilerine verilen addır. Pöh Polisi olmak ise, herkesin harcı olmayabilir. Pöh polislerinin bazı özel niteliklere sahip olması gerekmektedir.

Pöh Polisi Nasıl Olunabilir?

Pöh Polisi olabilmek için gidilmesi gereken özel bir okul yoktur. Pöh polisi olabilmenin en temel şartlarından birisi, polis olmaktır. Bunun için de gerekli okullardan başarı ile mezun olmanız gerekmektedir. Mezuniyetinizden sonra atandığınız bölüm ise sizin tercihinizin dışında gerçekleşir. Bu da demektir ki, hangi şubenin eleman ihtiyacı olursa o şubeye atama sağlanır. Atandığınız bölümde gereken süre boyunca çalıştıktan sonra Özel Harekata başvurabilirsiniz. Gerekli yeterliliklere sahipseniz, başvurunuz kabul edilir ve çeşitli sınav ve eğitimlerden geçersiniz.

Bu sınav ve eğitimleri başarı ile tamamlamanız durumunda Özel Harekata alınmanız mümkün olacaktır.

Pöh Polislerinin Görev Tanımları Nelerden Oluşur?

1- Polis Özel harekatları Banka soygunu ve terör eylemlerine müdahalede bulunur.

2- Ayrıca Pöh, rehine kurtarma gibi olağanüstü durumlarda da görev alır.

3- Bu gibi durumlar ve baskınlar için özel taktik ve silahlar kullanmaya yetkileri vardır.

4- Özel taktik ve silah kullanımları konusunda eğitimlidirler.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.