Pmyo Mezunu İşe Ne Zaman Başlar ?

Pmyo Mezunu İşe Ne Zaman Başlar ?

Polis meslek yüksek okulunda öncelikli olarak iki yıl eğitim verilmekte olup buradan ön lisan diploması ile mezun olunmaktadır. Polis meslek yük okulunda eğitim süreci ders ve eğitim yoğunluğu ile geçmekte olup, polisliğe hızlı bir şekilde öğrenciler hazırlanmaktadırlar.

Pmyo mezunu eğitimini başarı ile tamamladıktan sonra işe başlama süreçleri ile devam etmektedir. Polis meslek yüksek okulu mezunları sadece emniyet genel müdürlüğüne bağlı olarak farklı kurumlarda göreve başlayabilmektedirler. Pmyo mezunu olan her öğrenci mutlaka kurum tarafından ataması yapılmakta ve iş hayatına atılmaktadırlar.

 POLİS MESLEK YÜKSEK OKULU MEZUNLARI NE ZAMAN İŞE BAŞLAMAKTADIRLAR?

İş hayatında polis olmak isteyen her öğrenci mutlaka PMYO da eğitim almak zorundadır. Polis meslek yüksek okulları iş garantili olduğu için eğitim bitiminde mezuniyet diploması alan her öğrenci 15 gün içerisinde ataması yapılmaktadır. müracaatlar çalışmak istenilen ilin emniyet müdürlüklerine yapılmakta olup 15 gün meyil süreci sonunda çalışma yeri belli olmaktadır. Pmyo mezunu sadece eğitim aldığı ile ataması yapılmayıp farklı illere atama verilmektedir.

PMYO MEZUNLARI İŞE BAŞLAMA SÜREÇLERİNDE HER HANGİ BİR ŞART VAR MIDIR?

Polis meslek yüksek okulu mezunları kendi alanlarındaki okullardan mezun oldukları için atamalarında hiç bir şart aranmamaktadır. sadece pmyo dan başarılı bir şekilde mezun olmaları yeterlidir. Polis meslek yüksek okulu mezunu olan her öğrenci polis adayı olup, başarılı bir şekilde çalışma hayatlarına atılmakta ve emekliliklerine kadar çeşitli rütbelerde görev almaktadırlar.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. umut dedi ki:

    liseden sonra polis okulunu bitirip poisliğe başladıktan sonra yıllar içinde hangi rütbelere yükselebilirim