Pmyo Parkuru Çıplak Ayakla Yapılır Mı?

Pmyo Parkuru Çıplak Ayakla Yapılır Mı?

Polis Meslek Yüksek Okullarına girebilmek için fiziki yeterliliğin ölçüldüğü bir sınavı geçmek gerekir. Parkur şeklindeki bu sınavda yeterli puan alamayanlar okula kabul edilmezler. Polis olmak isteyenler için parkur puanı oldukça önemlidir.

Parkurda Ayakkabı Kullanımı

Parkurda birbirinden farklı zeminler olabilmektedir. Bu durumda kullanılan ayakkabı bir etap için uygun olurken, diğer etaptaki zeminde kayma yapabilir. Parkur tamamlama sırasında yaşanacak olası bir kayma ceza puanı olarak geri dönebilir. Hatta elenmenize bile neden olabilmektedir. Risk almak istemeyenler pmyo parkuru çıplak ayakla tamamlayabilir.

Eğer ayakkabı kullanılacaksa bu noktada ayakkabı seçimi çok önemlidir. Giyilecek ayakkabı farklı zeminlerde önceden denenmeli, kontrolü yapılmalıdır. Her zemine uygun, hafif bir ayakkabı tercih edilmelidir. Bu kararın çalışmalar sırasında verilmesi önemlidir. Eğer ayakkabı giymeden pmyo parkuru sınavına girilecekse, çalışmalarda da çıplak ayak yapılmalıdır.

Önemsiz görünse de aslında parkuru geçebilmek adına ufak bir tüyodur. Sınav sırasında olacak bir kayma, düşme bitiremeden elenmenize yol açabilir. Alınacak eksi puan size sınavda başarısızlık getirebilir. Parkuru başarılı şekilde tamamlamak için tama yakın puanlarla bitirmek gereklidir. En ufak hataya, eksi puana yer olmamaktadır. Bu riski almak istemeyenler ayakkabısız katılabilmektedir. Ayakkabı ile parkuru tamamlayanlar ise her zemine uygun, dayanıklı, ayağa oturan ayakkabılar tercih etmektedir.

Parkuru net puanlarla kısa sürede bitirmeyi hedefleyenler en ufak ayrıntıları göz önünde bulundurmalıdır. Bu ufak ayrıntılara dikkat etmek sınavda sizi ön sıralara taşıyabilmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.