Pmyo Mülakatında Sorular Nasıl Olur ?

18.663
Pmyo Mülakatında Sorular Nasıl Olur ?

Polislik hayali olan kişilerin bunu gerçekleştirmek için belli kriterlere sahip olması gerekmektedir. Buna göre ilk olarak fiziki yapının polislik mesleği için elverişli olup olmamasına bakılmaktadır. Boy, kilo, beden kitle indeksi polislik için uygun olan kişiler bir diğer aşama olan mülakat aşamasına geçmektedirler. Bakıldığında pmyo mülakatı 2 aşamalı olarak gerçekleştirilmektedir. Buna göre;

  1. Spor Mülakatları
  2. Sözlü mülakat olarak karşımıza çıkmaktadır.

Spor Mülakatları Nedir?

Spor mülakatları; sıçrama, mekik, şınav, top mekiği, düz takla, denge aletinde yürüme ve atlama beygiri aşamalarından oluşmaktadır. Burada yapılan spor testleri sonucunda geçerli bir not almak gerekir. Bu yüzden spor mülakatına sıkı bir çalışma ile hazırlanmak gerekmektedir.

Sözlü Mülakat Soruları Nasıldır?

Polisliğe adım adım yaklaşan gençlerimiz için önlerinde heyecan dolu bir mülakat aşaması daha bulunmaktadır. Buna göre fiziki yeterlilikten ve spor mülakatından geçen kişiler sözlü mülakata girmeye hak kazanırlar. Sözlü mülakatta neler sorulduğu merak konusu olmaktadır. Bu konuda farklı görüşler bulunmasına karşın tarih ve inkılap sorusu muhtemel çıkan sorular arasındadır. Ayrıca mülakatta sizlerin diksiyonu ve duruşu da önemli not almanıza etki eden faktörlerdendir.

Bu aşamada pmyo mülakatı sınavına hazırlanan kişilerin çıkmış mülakat sorularını incelemesi önerilmektedir. Geçmiş sorular incelendiğinde kolay ve anlaşılır sorular sorulduğu görülmektedir. Basit sorulardan oluşan mülakat aşamasında heyecan yapmamak ve mantığı kullanmak yeterli olacaktır. Çünkü sorulara bakıldığında mantık sorularının ağırlıklı olarak sorulduğu göze çarpmaktadır.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.