Zeki Çelik’ten transfer açıklaması!

Zeki Çelik’ten transfer açıklaması!

Başarılı savunma oyuncusu Zeki Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fransa’da liglerin tescil edildiğini ve yeni sezonun 22 Ağustos’ta başlayacağını hatırlatarak, “3 aylık bir ara verdik, futbolcular da artık başlamak istedi. Bu sezon öncesinin de öncesinin hazırlığı. Çok hafif antrenmanlar yapıyoruz. Temmuz’un 3’üne kadar çalışıp sonra 10 günlük yine ara vereceğiz. Sonra yeni sezon için çalışmalarımıza hız vereceğiz.” dedi.

Fransa’da liglerin tescil kararının erken verilip verilmediğiyle ilgili Zeki, “O dönemde Fransa’da gerçekten vaka sayısı çok fazlaydı. Hükümet de biraz maçları başlatmaktan korktu. Biraz erken karar alındı ama o dönem için doğruydu. Şimdi baktığımız zaman, ’Evet, oynanabilirdi.’ diyoruz. O dönem bizler de oynamaktan korkmuştuk. Başlayan liglerde çok fazla sakatlık oldu. Bu açıdan baktığımızda doğru bir karardı. Lig iptal olmadan önce çok formdaydık. Lig bir anda bitince hayal kırıklığı oldu, çünkü Şampiyonlar Ligi’ne kalma hayalimiz vardı. Olmadı, nasip değilmiş.” diye konuştu.

“İnşallah 2021’de çok iyi işler yapacağız, umutluyum”

Zeki Çelik, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın salgın nedeniyle bir yıl ertlenmesiyle ilgili görüşlerini şöyle aktardı:

“Avrupa Şampiyonası’nı oynamayı çok istiyorduk. Ama salgın buna engel oldu. Sakat oyuncularımızın fazla olduğunu düşünürsek ertelenmesi bizim için bir açıdan da iyi oldu. Daha iyi hazırlanacağız. 2021’de daha tecrübeli bir takım olacağız. Bütün oyuncular liglerinde daha fazla süre alacak. İnşallah 2021’de çok iyi işler yapacağız, umutluyum. Ben bu takımdan gerçekten çok umutluyum. Genç bir takımız ve turnuva tecrübemiz az ama turnuvalara girdiğimizde iyi işler yapacağız. 2021’de Avrupa Şampiyonası’nda kendimizi göreceğiz. Daha sonra Dünya Kupası’na da katılırsak orada da çok iyi işler yapacağımızı düşünüyorum.”

Milli takımda çok iyi bir arkadaşlık ortamının olduğunu dile getiren Zeki, “Gerçekten milli takımın havası çok güzel. Milli takıma gitmeyi dört gözle bekliyorum her zaman. Şimdiden çok da özledik orada oynamayı. Arkadaşlık çok iyi. Kamplarda herkes birbirinin odasına girip şakalaşabiliyor. Bu ortamımız bize başarıyı getirdi. Her zaman takım arkadaşlığı başarı için en önemli sebeplerden biridir.” ifadelerini kullandı.

“Şenol hoca her zaman bizim öz güvenimizi yükseltiyor”

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş’i de öven 23 yaşındaki futbolcu, şunları kaydetti:

“Şenol hoca her zaman bizim öz güvenimizi yükseltiyor. Konuşmaları gerçekten çok etkileyici. Beni çok etkiliyor. İstediği şeyleri net yansıtıyor. Takım olgusunu da çok iyi oluşturduğu için başarı yakaladık. Herkese sıcak yaklaşıyor. Herkes de hocamızla mutlu olduğu için başarı geliyor.”

Türk halkına milli takımla ilgili mesaj veren Zeki Çelik, “Milli takımda oynayan futbolcular her zaman yüzde yüzüyle oynuyor. Nasıl bir taraftar sahaya çıkıp oynamak istiyorsa bizler de gerçekten öyle oynuyoruz. Bu milli takım, hiçbir zaman pes etmez. Bunun bilincindeyiz. İnşallah Avrupa Şampiyonası’na da iyi hazırlanarak kendimizi göstereceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.