Edirne Parkur Hazırlık Kursu

Edirne Parkur Hazırlık Kursu

Edirne ‘in En İyi Hazırlık Kursu İçin Arayabilirsiniz . 0546 770 00 21

2019’daki Kazanan Adaylarımıza Aşağıdaki Linke Tıklayarak Ulaşabilirsiniz

26.Dönem kazananlar

 

Spor alanları ile ilgili eğitim veren okullara giriş aşamasında da bu yönde mülakatlar yapan çeşitli mülakatlar mevcuttur. Bunlar arasında öğrencilerine beden eğitimi konusunda eğitim veren ve bu alanda görev almalarını sağlayan beden eğitimi spor yüksek okulları ya da kısa ismi ile besyo ve bunun dışında polis okulları başlıca bu alanda yer alan yerlerdir.

Bu okullara girebilmek için yapılan mülakatlar da ağırlıklı olarak uygulanan spor testleri ve dayanıklılık değerlendirme uygulamaları birçok kişi için zorlu bir süreç olabilmektedir. Bu zorlu süreçte sizlere destek olacak çeşitli kurslar bulunmaktadır. Sizler de bu kurslara başvurarak bu okullara giriş sınavları ve mülakatları ile ilgili bilgi alabilir ve buna yönelik hazırlıklar yapabilirsiniz.

Besyo Mülakat Süreci Nasıl İşlemektedir

Bu konuda eğitim veren okulların birçoğu kendi bünyesindeki ihtiyaçlara göre bir profil belirlemekte ve bu profile yönelik olarak mülakatlar yapmaktadır. Bu nedenle besyo açısından standart bir mülakat biçimi bulunmadığı gibi her okul kendi aradığı profile uygun olarak kendi mülakatlarını yapmaktadır. Bu yapılan testler gaye olarak benzer olsa da testin içeriğinde yer alan aşamalar açısından farklılıklar gösterir. Buna rağmen üniversitelerin birçoğunda uygulanan bu testler belli başlı alanlara ayrılabilir.

Besyo Mülakatlarında Uygulanan Genel Alanlar

Özellikle bu mülakat aşamalarında uzun mesafe ve orta mesafeli koşular önemli bir yer tutmaktadır. Sonrasında kısa mesafede sürat testi koşuları yine bu kategoride değerlendirmeler arasındadır. Bunun dışında sağlık topu fırlatma ve sıçrama çalışmaları ile yine koordinasyon parkuru şeklinde gerçekleştirilen test bölümleri de önemli bir yer tutmaktadır. Ayrıca girilecek olan bölüme göre branş sınavları uygulanmakta ve buna yönelik mülakat sağlamaktır.

Bu mülakat aşamalarından biri de fiziki dayanıklılık ölçme amaçlı olarak dayanıklılık testleri şeklinde yapılmaktadır. Son olarak ise bu mülakatların ortak modeli yine spor dışında sözlü mülakata da içeriyor olmasıdır. Bu zorlu parkurlara hazırlanma da sizlerde Edirne besyo parkur kurslarından destek alabilirsiniz.

Polis Okulları Parkurları Nasıl İşlemektedir

Polis okulları bugün birçok öğrencinin hayallerini süsleyen yerlerdir. Bu okullara giriş aşamasında zorlu bir spor mülakatı bulunur. Spor mülakatı bir parkur aracılığı ile gerçekleştirilir. Bu parkur 72 metre uzunluğunda olan içerisinde çok çeşitli aşamalarda bulunduran ciddi bir alandır. Bu alan içerisinde başlangıç çizgisi ardından sağlı sollu hareket ederek engel geçme, tekerleklerin içinden geçme,, sıçrama, hızlı koşma ve çeşitli engel aşamalarının ardından son olarak minderde takla atarak bitiş çizgisine ulaşma şeklinde gerçekleştirilir. Bu parkurda belirtilen zaman içerisinde bitiremeyen ve hareketleri doğru yapmayanlar elenmektedir. Ayrıca hatalı yapılan hareket başına belli puan kesintileri ya da zaman eklentileri yapılmaktadır. Bu anlamda bu zorlu parkurlardan geçebilme adına Edirne pomem parkur kurslarından ya da yine bu bölgede yer alan Edirne pmyo parkur kurslarından yararlanabilirsiniz.

Kursların Sizlere Sağlayacağı Faydalar Nelerdir

Bu anlamda kurslar sizlere gireceğiniz okulların mülakatlarına daha iyi hazırlanma fırsatı sağlamaktadır. Burada mülakatlar konusunda uzman bilgilere sahip olan kişiler tarafından verilen bu kurslar bilgi sahibi olmanın dışında amaca yönelik olarak hazırlık yapmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle bu profesyonel desteği alarak sizlerde gerek spor okulları gerekse polis okullarında önemli başarılar sağlayabilirsiniz.

Bu civarda yer alan Edirne pöh parkur kursları gibi alanlar sizlere çok daha hazırlıklı olmanızı sağlayarak sizleri bu aşamalarda öne geçiren yardımcı birimler olacaktır. Polis okulları dışında yine bekçilik sınavlarında da Edirne bekçi parkur kursları sizlere önemli fırsatlar sunmaktadır.

Sonuç olarak sizlerde bölgeniz de yer alan bu kurslar değerlendirerek bir an önce hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.