Pmyo Yaş Şartı Kaç, Sınav Komisyonları Hangi İldir?

Pmyo Yaş Şartı Kaç, Sınav Komisyonları Hangi İldir?

Pmyo alımlarında aday öğrencilerden bazı şartları taşımaları istenir. Bu şartlardan bir tanesi de Pmyo yaş şartı olarak karşımıza çıkıyor. Buna göre en az yaş sınırı kapsamında adaylar 18 yaşından büyük olmak zorundadır.

Bununla birlikte yönetmeliğe göre; ” 18 yaşından sonra yapılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş esas alınarak sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibari ile 26 yaşından gün almamış olmak ” ibaresi yer almaktadır. Buna göre Pmyo yaş şartı için 18 ile 26 yaş arasında olan kişiler pmyo kurumuna başvuru yapabilir diyebiliriz.

Burada önemli olan nokta yaş düzeltmeleridir. Yönetmelikten de anlaşıldığı gibi 18 yaşından önce yapılan yaş düzeltmelerinde düzeltilen yaş geçerliyken 18 yaşından sonra yapılan düzeltmelerde ise düzeltme yapılmadan önceki yaş geçerli olmaktadır.

Pmyo Sınav Komisyonu Nerededir?

Pmyo bünyesine katılmak isteyen kişiler gerekli şartları sağladıkları takdirde başvuru yapma hakkına sahip olurlar. Bu aşamadan sonra ise seçim aşaması olan sınav aşamaları yer almaktadır. Aday öğrenciler ise pmyo sınav komisyonlarının nerede olduğunu da merak ederler.

Bakıldığında alımı takiben yayımlanan kılavuzda gereken tüm şartlar ve nitelikler belirtilmektedir. Bununla birlikte sınav komisyonu için öngörülen il genellikle Ankara olmaktadır. Bununla birlikte sınav komisyon ili pmyo alım kılavuzunda açık ve net bir şekilde belirtilmektedir. Adaylar bu kılavuz doğrultusunda hareket etmeli ve bu şekilde gerçek bir başarıyı yakalamalıdırlar.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Onur can dedi ki:

    Agustos 1998 doğumluyum askerlik tecilli
    2023 sınavında yaşım polis olmama engelmidir?