8.5 C
İstanbul
Pazar, Nisan 5, 2020
Ana Sayfa HABERLER Pomem Mezunu İşe Ne Zaman Başlar ?

Pomem Mezunu İşe Ne Zaman Başlar ?
POMEM, Emniyet Teşkilatının gereksinimi olan polis personellerini yetiştirmek üzere 4 yıllık lisans ve 2 yıllık önlisans mezunlarından istenilen kriterlere sahip olan adaylara imtihan yapan ve başarılı olan adaylara, en az 4 aydan başlayarak polis meslek eğitimi verilen eğitim ve öğretim kurumudur.

POMEM Mezunları Ne Zaman İşe Başla

POMEM adayları mezun olduktan sonra onlara verilecek olan birtakım belgeler ki ister silah taşıma belgesi olsun bunları yanlarında taşımalıdır. Bunun sebebi ise kimliklerin göreve başlama yerinde alınacağıdır. Daha sonra POMEM mezunu adayların önel süresi 15 gün olarak belirlenir fakat her il bu süreyi uygulamayabilir.

Bu sebepten adayların atandığı şehrin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şubesi ile iletişime geçerek bilgi alması gerekir. Şayet normal önel kullanmanız istenilirse sizler okulunuzun yerine göre sizlere fazladan 15+2 ve 15+4 şeklinde izin verilir.

Önel iznini kullanmak isteyen aday kullanırken, kullanmak istemeyenler ise başlangıç yapabilirler. Başlangıç yapanlar başladıkları günden itibaren maaşını alır. Eğer POMEM mezunu polis okulunun bulunduğu şehre atanmışsa, adayların 24 saat içinde başlamaları mecburidir.

Başlangıç yapacak adayların tayin edildikleri şehirde bulunan il emniyet personel şubeye gitmeleri ve orada onlara verilecek olan evrakları doldurarak başvuru yapmaları gerekir. Son olarak sizlere nerede çalışacağınız bildirilerek çalışma yeriniz kesinleşmiş olur.

Şubede başlangıç yapıldıktan sonra ise memur adaylık süreniz yani asalet süreniz başlamaktadır. Bu asaletiniz tasdik olana kadar sistemde polis memuru olarak görülmektesiniz ve süre dolduğunda onaylanır. Asaletlerin 12-24 ay içerisinde yapılması zorunludur ve asalet personel şube tarafından onaylanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Mert Hakan Yandaş ile Rıza Çalımbay tesislerde idmanda!

Korona virüs ile mücadele önlemleri kapsamında Süper Lig ekiplerinden DG Sivasspor'da, toplu idmanlara ara verilmesinin ardından futbolcular bireysel olarak çalışmalarını sürdürüyorlar. Kırmızı-beyazlı futbolcular, teknik heyetin kendilerine...

Muslera’dan video konferans paylaşımı: Nagatomo gibi gülümseyin…

Galatasaray'ın file bekçisi Fernando Muslera, takım arkadaşları ile olan video konferans görüşmesini sosyal medya hesabından paylaştı.Muslera paylaşımında takım arkadaşı Nagatomo'ya takılmayı ihmal etmedi.Fernando Muslera yaptığı...

Belhanda’dan Terim mesajı…

Galatasaray'ın Faslı futbolcusu Younes Belhanda Hollanda basınına açıklamalarda bulundu. Corona günlerinde yaptıklarını anlatan oyuncu, antrenman programı hakkında detaylı bilgi verdi, bu süreçte çalışmayı elden bırakmadığını söyledi.Belhanda "Futbola verilen...

Anderson Talisca’dan Beşiktaş sözleri…

Anderson Talisca, Brezilya basınına konuştu. Yıldız futbolcu Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonraki kariyer planı, şu anki durumu ve geleceğe dair neler düşündüğü konusunda açıklamalarda bulundu.Beşiktaş'tan ayrıldıktan...

Recent Comments