8.5 C
İstanbul
Salı, Temmuz 7, 2020
Ana Sayfa HABERLER Pomem Mezunu İşe Ne Zaman Başlar ?

Pomem Mezunu İşe Ne Zaman Başlar ?

POMEM, Emniyet Teşkilatının gereksinimi olan polis personellerini yetiştirmek üzere 4 yıllık lisans ve 2 yıllık önlisans mezunlarından istenilen kriterlere sahip olan adaylara imtihan yapan ve başarılı olan adaylara, en az 4 aydan başlayarak polis meslek eğitimi verilen eğitim ve öğretim kurumudur.

POMEM Mezunları Ne Zaman İşe Başla

POMEM adayları mezun olduktan sonra onlara verilecek olan birtakım belgeler ki ister silah taşıma belgesi olsun bunları yanlarında taşımalıdır. Bunun sebebi ise kimliklerin göreve başlama yerinde alınacağıdır. Daha sonra POMEM mezunu adayların önel süresi 15 gün olarak belirlenir fakat her il bu süreyi uygulamayabilir.

Bu sebepten adayların atandığı şehrin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şubesi ile iletişime geçerek bilgi alması gerekir. Şayet normal önel kullanmanız istenilirse sizler okulunuzun yerine göre sizlere fazladan 15+2 ve 15+4 şeklinde izin verilir.

Önel iznini kullanmak isteyen aday kullanırken, kullanmak istemeyenler ise başlangıç yapabilirler. Başlangıç yapanlar başladıkları günden itibaren maaşını alır. Eğer POMEM mezunu polis okulunun bulunduğu şehre atanmışsa, adayların 24 saat içinde başlamaları mecburidir.

Başlangıç yapacak adayların tayin edildikleri şehirde bulunan il emniyet personel şubeye gitmeleri ve orada onlara verilecek olan evrakları doldurarak başvuru yapmaları gerekir. Son olarak sizlere nerede çalışacağınız bildirilerek çalışma yeriniz kesinleşmiş olur.

Şubede başlangıç yapıldıktan sonra ise memur adaylık süreniz yani asalet süreniz başlamaktadır. Bu asaletiniz tasdik olana kadar sistemde polis memuru olarak görülmektesiniz ve süre dolduğunda onaylanır. Asaletlerin 12-24 ay içerisinde yapılması zorunludur ve asalet personel şube tarafından onaylanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Beşiktaş’tan flaş transfer hamlesi! Fenerbahçe’nin eski yıldızı geliyor…

Transfer çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Beşiktaş'a, menajerler sürekli oyuncu önermeye devam ediyor. Son olarak Inter'in bonservisini almamaya karar verdiği Victor Moses menajeri tarafından siyah-beyazlılara teklif edildi. Geçen sezon...

Emre Belözoğlu’ndan 3 Temmuz açıklamaları!

Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu 3 Temmuz’un yıl dönümünde camiaya önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde 3 gündür...

Utrecht taraftarları Sneijder’in futbola geri dönmesini istiyor…

Aralık 2018 yılından beri futbol oynamayan Hollandalı yıldız Wesley Sneijder için taraftarı olduğu Utrecht kulübü ile futbola geri dönebileceği konuşuluyor. 36 yaşındaki futbolcu geçtiğimiz günlerde yayınlanan kitabında bundan böyle teknik...

2020 Ankara Hacettepe Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 hacetepe üniversitesi besyo özel yetenek sınavı kılavuzunu görüntülemek için tıklayınız HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ 2020-2021 ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK GİRİŞ SINAVI KAYIT, YETENEK SINAVI ve YERLEŞTİRME...

Recent Comments