9 C
İstanbul
Salı, Şubat 18, 2020
Ana Sayfa HABERLER Pomem Mezunu İşe Ne Zaman Başlar ?

Pomem Mezunu İşe Ne Zaman Başlar ?
POMEM, Emniyet Teşkilatının gereksinimi olan polis personellerini yetiştirmek üzere 4 yıllık lisans ve 2 yıllık önlisans mezunlarından istenilen kriterlere sahip olan adaylara imtihan yapan ve başarılı olan adaylara, en az 4 aydan başlayarak polis meslek eğitimi verilen eğitim ve öğretim kurumudur.

POMEM Mezunları Ne Zaman İşe Başla

POMEM adayları mezun olduktan sonra onlara verilecek olan birtakım belgeler ki ister silah taşıma belgesi olsun bunları yanlarında taşımalıdır. Bunun sebebi ise kimliklerin göreve başlama yerinde alınacağıdır. Daha sonra POMEM mezunu adayların önel süresi 15 gün olarak belirlenir fakat her il bu süreyi uygulamayabilir.

Bu sebepten adayların atandığı şehrin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şubesi ile iletişime geçerek bilgi alması gerekir. Şayet normal önel kullanmanız istenilirse sizler okulunuzun yerine göre sizlere fazladan 15+2 ve 15+4 şeklinde izin verilir.

Önel iznini kullanmak isteyen aday kullanırken, kullanmak istemeyenler ise başlangıç yapabilirler. Başlangıç yapanlar başladıkları günden itibaren maaşını alır. Eğer POMEM mezunu polis okulunun bulunduğu şehre atanmışsa, adayların 24 saat içinde başlamaları mecburidir.

Başlangıç yapacak adayların tayin edildikleri şehirde bulunan il emniyet personel şubeye gitmeleri ve orada onlara verilecek olan evrakları doldurarak başvuru yapmaları gerekir. Son olarak sizlere nerede çalışacağınız bildirilerek çalışma yeriniz kesinleşmiş olur.

Şubede başlangıç yapıldıktan sonra ise memur adaylık süreniz yani asalet süreniz başlamaktadır. Bu asaletiniz tasdik olana kadar sistemde polis memuru olarak görülmektesiniz ve süre dolduğunda onaylanır. Asaletlerin 12-24 ay içerisinde yapılması zorunludur ve asalet personel şube tarafından onaylanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

2019 Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2019 alanya üniversitesi besyo özel yetenek sınavı kılavuzunu görüntülemek için tıklayınız 2. GENEL HÜKÜMLER 1) Özel Yetenek Sınavı sonucu yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemine alınacak tüm adaylar, 2019-YKS...

2019 Ardahan Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2019 ardahan üniversitesi besyo özel yetenek sınavı kılavuzunu görüntülemek için tıklayınız ÖYES ADAY KABUL KOŞULLARI Madde 5: Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Özel Yetenek Sınavına başvuracak adaylarda aranan...

2019 Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2019 sivas üniversitesi besyo özel yetenek sınavı kılavuzunu görüntülemek için tıklayınızı GENEL BİLGİLER Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu üç bölümde eğitim vermektedir. Bunlar; 1- Beden...

2019 Muş Alparslan Üniversitesi Besyo Yetenek Sınavı Kılavuzu

2019 muş üniversitesi besyo özel yetenek sınavı kılavuzunu görüntülemek için tıklayınız ÖN KAYIT ŞARTLARI VE BAŞVURU KOŞULLARI  Yüksekokulumuza sınav başvurusu yapacak adaylardan kayıt ücreti alınmayacaktır. ...

Recent Comments