Pomem Mülakat Tarihi Erteleme Nasıl Oluyor?

Pomem Mülakat Tarihi Erteleme Nasıl Oluyor?

Pomem Mülakat, Polis adaylarının parkur sınavlarını başarı ile vermeleri sonrası yapılan birebir sözlü sınava denir. Bu sınav yeri ve zamanı adaylara bildirilmektedir. Verilen tarih ve saatte istenilen yerde olmak zorundadırlar. Mülakata gelemeyenler ve unutanlar bu haklarını tekrar kullanmaları için yeniden başvuru yapmak zorundadırlar.

Binlerce kişi arasında tekrar bu hakkı kazanmak zaman kaybına sebebiyet vermektedir. Pomem mülakat tarihi erteleme haklarını kullanabilmeleri için sınav tarihinden önce veya sonra mazeret dilekçesi ile bildirmeleri gerekir. Pomem mülakat sınavları pomem sınav merkezlerine bağlı okullar ve akademiler tarafından yapılmaktadır. Ülkemizde birçok merkezde yapılan bu sınavlar birçok polis adayının mesleki yeterlilik sınavlarından biridir.

Pomem Mülakat Tarihini Değiştirme Ya Da Erteleme Nasıl Oluyor?

Mülakat değiştirme ya da erteleme bazı kurallar dahilinde yapılabilir. Çok önemli bir mazeretiniz varsa ve bunu belgelerle ispatlayabilirseniz mülakat yeri ve saatini değiştirebilirsiniz. Bunlar evlilik, sınav, hastalık gibi sebepler olabilir. Resmi kurumlardan belgeleri alarak mülakata gireceğiniz polis akademisine göndermeniz gerekmektedir.

Değişiklik yapılıp yapılmayacağı sınava gireceğiniz polis akademisinin inisiyatifine bırakılmıştır. Pomem mülakat tarihi erteleme ve bu konuda son kararı sınava gireceğiniz okul vermektedir. Belgeleri faks yoluyla da gönderebilirsiniz, faks yoluyla başvuru yapılacaksa belgelerin zamanında ulaşıp ulaşmadığını mutlaka takip etmelisiniz. Bazen farklı sebeplerden bu başvurular yapılmamış sayılabiliyor o nedenle belge takibi çok önemli bir süreçtir. Bu şekilde bir belge takibi sizler açısından avantaj sağlamaktadır.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.