Sağlık Bakanlığı Personel ve Sürekli İşçi Alımı Başvuru Başlıyor

Sağlık Bakanlığı Personel ve Sürekli İşçi Alımı Başvuru Başlıyor

Uzun Süredir Beklenen Sağlık Bakanlığı personel işçi alımı başvurusu başlıyor.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde ki eksikleri karşılamak için 2022 yılının son personel alımı için ilan geliyor. Gelen son dakika açıklamasına göre Sağlık Bakanlığı personel ve sürekli işçi alımında başvuruların bu hafta başlayacağı öğrenildi. Biz de bu yazımızda merakla beklenen alıma ilişkin detaylara yer verdik.

TOPLAMDA 85 BİN PERSONEL VE İŞÇİ ALINACAK

Sağlık Bakanlığı en az ilkokul mezunu adaylar arasından 85 bin personel ve işçi alımı yapılacağını söyledi. Bu açıklamadan sonra ilk ilan 42 bin 500 personel işçi alımı için geliyor. İkinci etapta da yine aynı şekilde 42 bin 500 işçi ve personel alımı yapılacak.

FAHRETTİN KOCA: KILAVUZLAR GÖNDERİLDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Cuma günü yaptığı açıklamada 11 bin 317 işçi alımında listelerin İŞKUR’a gönderildiğini, 31 bin 183 personel alımında ise kılavuzun ÖSYM’ye gönderildiğini söyledi. Bakan Koca açıklamasında , “31.183’ü sözleşmeli personel, 11.317’si sürekli işçi olmak üzere, 85.000 yeni çalışma arkadaşından ilk etapta 42.500’ünün alımı için dün Başvuru Kılavuzları İŞKUR’A, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere listeler ÖSYM’YE GÖNDERİLDİ.

KRİTİK HAFTA GELDİ

Geçen Cuma günü gelen bu açıkllamanın ardından yeni hafta beklenmeye başladı. Söz konusu personel ve sürekli işçi alımında duyuruların artık bu hafta gelmesi ve başvuruların bu hafta gelmesi bekleniyor.

YAZAR BİLGİSİ