Devlet Su İşleri Personel Alımı

Devlet Su İşleri Personel Alımı

Devlet Su İşleri Personel alımı ilanı yayımlandı. 24 Ekim 2022 tarihli yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 26 Bölge Müdürlüğünde görevlendirmek üzere personel alımı yapılacağını bildirdi. İlan Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanmış olup başvuru süreci başlamıştır. Peki DSİ Sürekli işçi alımı kontenjanları nelerdir? Kimler başvuru yapabilecek? nasıl başvuru yapılacak? İşin Olsa ekibi olarak sizlerle tüm detayları paylaşıyoruz.

17 Farklı Kadro Kontenjan Dağılımı Nedir?

Operatör 17
Şoför (Ağır vasıta) 5
Bakımcı Yağcı 9
Ambar İşçisi
Usta 59
Akaryakıtçı
Sondaj işçisi 39
Kompresör Operatörü 19
Vinç operatörü 1
Laborant
Laborant Yardımcısı 2
Topoğraf 1
Hidrolog 2
Aşçı
Aşçı Yardımcısı
Teknisyen 3
Bekçi

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Devlet Su İşleri genel Müdürlüğü adaylardan genel olarak ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yerine getşrmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, En az İlkokul mezunu olmak, İlan tarihi olan 24/10/2022 tarihi itibariyle en fazla 35 yaşında olmak. (24/10/1987 tarihinden sonra doğmuş olmak), Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Alım yapılacka meslekte ilgili sertifkaya ve bilgiye sahip olmak” gibi şartlar aranacak.

Başvurular Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Devlet Su İşleri Sürekli İşçi alımı başvuruları sadece İŞKUR üzerinde yapılacak. Başvurular ilanın yayım tarihi olan 24 Ekim 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 4 gün içerisinde yani 28 Ekim 2022 tarihine kadar yapılması gereklidir.

Başvurular ” https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx ” adresi üzerinden İŞKUR kayıt bilgileriniz ile veya Alo170 üzerinden gerçekleştirilecektir.

YAZAR BİLGİSİ