Emekli bayram ikramiyesine büyük zam geliyor

Emekli bayram ikramiyesine büyük zam geliyor

ÖNCEKİ SEÇİMLERDEN ÖNCE AK PARTİ’NİN SEÇİM VAADİ OLAN EMEKLİLERE BAYRAM İKRAMİYESİNDE SON DAKİKA HABERİ GELDİ.

Önceki seçimlerden önce AK Parti’nin seçim vaadi olan emeklilere bayram ikramiyesinde son dakika haberi geldi. Gelen son dakika bilgilerine göre emekli bayram ikramiyesinde büyük zammın yolda olduğuna yer verildi. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda söz konusu haberin detaylarına yer verdik.

1000 LİRAYDI 1100 LİRA OLDU

Emeklilerin bayram ikramiyesi 1000 lira olarak açıklanmış ve 2-3 yıl boyunca emeklilere her bayramdan önce 1000 liralık bayram ikramiyesi ödemesi yapıldı. Geçen sene emeklilerin ikramiyeleri enflasyon oranında arttırılmış ve 1100 lira olmuştu. Zammın ardından bu sene bir zam daha bekleniyordu. Ancak bu sene herhangi bir zam yapılmadı ve yine emeklilere 1100 TL’lik bayram ikramiyesi yapıldı.

2500-3000 TL ‘YE ÇIKACAK

Kulislerden gelen son dakika bilgilerine göre emeklilerin ikramiyelerinin 2500 liraya çıkarılacağı bildirildi. Seçim öncesi emeklilere, bayram ikramiyesinde bu konuda sevindiren bir müjde geleceği bildirildi. Sizce 2500 lira yeterli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

BAYRAMLAR NE ZAMAN , İKRAMİYELER NE ZAMAN HESAPLARA YATIRILACAK?

2023 yılında , emeklilere bayram ikramiyelerinin ödeneceği iki dini bayramın tarihleri şu şekilde:

Ramazan Bayramı 1. günü 21 Nisan Cuma.
Kurban Bayramı 1. günü 28 Haziran Çarşamba.

2023 yılı Ramazan Bayramı emekli ikramiyelerinin 17-20 Nisan tarihinde hesaplara yatırılması bekleniyor. Kurban Bayramı ikramiyelerinin ise 19-23 Haziran tarihleri arasında hesaplara yatırılması bekleniyor.

YILBAŞINDA İKRAMİYE VAR MI?

Emeklilere yılbaşında ikramiye ödemesi yok. Sadece Kurban ve Ramazan Bayramında ödeme yapılır. Sizce yılbaşında ödeme olmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ