Kripto Piyasasına Yeni Çıkan Coinler

Kripto Piyasasına Yeni Çıkan Coinler

Kripto piyasasının yeni coinleri hangileridir? Her geçen gün farklı coin türleri çıkmakta ve coin piyasasını takip eden insanların merak konularından biri olmakta, 7-8 yıldır bir çok insan yeni çıkan ve çıkacak olan projeler ve coinleri merakla takip etmektedir.

Peki piyasaya hangi coinler çıktı? Bu coinler arasında TAMA , AVAX , LBLOCK , FTM , HBAR , IBAT gibi yeni coinler bulunmaktadır.

Coinlerin Tarihçesi

Dijital para bir çoğumuzun hayatında yeni bir şey olsa da bundan 10 yıl önce bitcoin ile beraber hayatımıza girmiş bulundu Hala kim olduğu kesin olarak bilinmeyen Satoshi Nakamoto , Bitcoin’in ilk blokunu oluşturmuştur ve Bitcoin’in ardından birkaç kripto para daha rakip olarak ortaya çıktı. Litecoin , Ripple , Ethereum , Dogcoin gibi kripto varlıklar ortaya çıkmıştır. Pek çok yeni kripto varlıklar ile şu anda binlerce djital para çeşidi bulunmakta.

Yeni Çıkan 10 Coin

Yeni çıkan 10 coini sizlere sunduk kısaca yeni coinlerden bahsedeceğiz;

 • Avalanche – AVAX: Ethereum’a rakip olarak piyasaya sürülen AVAX, yeni çıkan coinler arasında yer almaktadır.
 • Tamadoge – TAMA: Yeni çıkan coinler arasında bulunan TAMA, en yeni metaverse coini olarak yatırım fırsatları sunmaktadır.
 • Theta –THETA: En yeni coinler arasında yer alan bir kripto varlıktır. 
 • DeFi – DEFC: Merkeziyetsiz finans sektöründe yatırım yapılabilecek yeni çıkan coinler arasındadır.
 • Fantom – FTM: Merkeziyetsiz finans sektöründe bulunan bir blockchain ağı olarak tanınmaktadır.
 • Hedera Hashgrap – HBAR: Jackpot sunan bir kripto projesi olarak piyasaya sürülmüştür.
 • Battle Infinity –IBAT: 2022 yılındaki satın alınan en yeni coinler arasındadır.
 • ApeCoin – APE: Yüksek fiyat potansiyeline sahip yeni coinler arasında yer almaktadır. 
 • Lucky Block – LBLOCK: Jackpot sunan popüler bir kripto projesi olarak piyasaya sürülmüştür.
 • Ankr –ANKR: 2022 yılı en yeni coinler arasındadır.

Kripto Piyasasında Yeni Çıkan Coinleri Nasıl Bulabiliriz?

Yeni çıkan coinler arasında seçim yapmak ve detaylı bilgi almak uzun zamandır bu işle uğraşan biri için her ne kadar da çok zor olmasa bu piyasaya yeni girmiş biri için bir hayli zor olacaktır.Yeni çıkan kripto paraları nasıl bulacağınıza dair bir kaç maddeyi beraber inceleyelim;

 • ICO(İlk Para Teklifleri)Yeni bir projenin para toplamasının tercih edilen bir yolu olarak farkındalık yaratmaktadır. Bu sayede sermaye rezervleri artarak tokenlar düşük bir fiyata satılmaktadır.
 • Güncel olan haber sitelerini takip etmekte size yeni çıkan coinlerler hakkında bilgi sağlayacaktır. Fakat burada bilinir ve güvenilir haber sitelerini takip etmeye özen gösterilmelidir. Aynı şekilde sosyal medya siteleri de (Twitter, YouTube ve Reddit gibi) yatırımcılar için kripto projelerini analiz eden bilgileri sunmaktadır. Burada da güvenilir kişilerin takip edilmesi önerilmektedir.

Bu makalemizde yeni çıkan coinler hakkında bilgi verdik bizi dikkate aldığınız için teşekkür ederiz

YAZAR BİLGİSİ