MSB subay alımı sonuçları açıklandı

MSB subay alımı sonuçları açıklandı

MSB PERTEM SUBAY ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI VE KPSS TABAN PUANLARI AÇIKLANDI: BU BRANŞLARA KİMSE BAŞVURMADI

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve subay alımı sonuçlarının belli olduğuna yer verildi. MSB PERTEM üzerinden yayınlanan son dakika açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

1. Millî Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri 2022 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Adayı Temini seçim aşaması faaliyetleri 12 – 23 Aralık 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.
2. Seçim aşaması faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarihte, saat 08.00’de MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.
3. Başvuru şartlarını taşıyan adaylardan her sınıf kontenjanının 10 katı kadar aday, KPSS P3 puanına göre sıralanarak sınavlara çağrılmıştır.
4. Sınav çağrısı için sınıf bazında taban puanlar belirlenmiştir. Belirlenen taban puanların altında puanı olan adayların ilgili tercihleri geçersiz sayılacaktır.
5. Seçim Aşaması Faaliyetleri,
a. Yabancı Dil Sınavı (Sadece Hava Uçak Bakım ve Hava Savunma tercihi olanlar adaylar)
b. Evrak Kontrol
c. Fiziki Değerlendirme
ç. Kişilik Değerlendirme Testi
d. Fiziki Yeterlilik Testi (Spor)
e. Sağlık Kurulu Raporu İşlemleri
f. Mülakat ( MSB tarafından bilahare ilan edilecek bir tarihte yapılacaktır.)
6. Tüm adayların sınavlara gelirken Fiziki Yeterlilik Testi için spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.
7. Hava Kuvvetleri Komutanlığı Uçak Bakım ve Hava Savunma tercihi olan adaylardan;
a. Geçerli YDS, E-YDS veya eşdeğer yabancı dil notu 50 ve üzeri olan adaylara bu tercihleri için öncelikli olarak çağrı yapılmıştır.
b. Geçerli YDS, E-YDS veya Eşdeğer yabancı dil notu bulunmayan adaylar bu tercihleri için 12 Aralık 2022 tarihinde yabancı dil sınavına gireceklerdir.
c. Sınav sonuçları 13 Aralık 2022 tarihinde duyurulacaktır.
ç. Başarısız olanların bu tercihleri geçersiz sayılacak, başka tercihi olmayan adayların adaylıkları sonlandırılacaktır. Adayların varsa diğer tercihleri için adaylıkları devam edecektir.
d. Başarılı olan veya başka tercihi olan adaylar 14 Aralık 2022 tarihinde ikinci seçim aşamalarına katılacaklardır.
8. Beden Eğitimi Öğretmeni tercihi olan adaylar, Fiziki Yeterlilik Testine ilave olarak Çabukluk Testleri, Yüzme, Jimnastik ve Seçmeli Testlere (Futbol, Voleybol ve Basketbol) gireceklerdir. Sınavlar 3 gün sürecektir.
9. Çabukluk Testleri, Yüzme, Jimnastik, Futbol, Voleybol ve Basketbol sınavları TSK Spor Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Çankaya/ANKARA adresinde yapılacaktır. Adayların yüzme testi için yanlarında mayo, terlik, bone ve havlu getirmeleri gerekmektedir.
10. Spor yapmasında sakınca bulunmadığına dair tek hekim raporu getirmeyen adaylar “Fiziki Yeterlilik Testi” ne alınmayacaklardır.
11. Adaylar, seçim aşamalarına gelirken e-devlet şifreleri mevcut olacak ve Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri beraberinde getireceklerdir.
12. Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.
13. Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.
14. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun adaylıkları sonlandırılacaktır.
15. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
16. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.
17. Taban Puanlar ve Başvuru Kılavuzuna “Duyuruya İlişkin Dosyalar” kısmından ulaşabilirsiniz.
18. Başvuru sonucunuzu e-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra Tercihlerim menüsü altından öğrenebilirsiniz.

TABAN PUANLAR

Taban puanlar ise şu şekilde açıklandı:

BİRÇOK BRANŞA BAŞVURU OLMADI

Yayımlanan listeye baktığımızda aşağıdaki branşlara başvuru olmadığı görülüyor:

Öğretmen/Almanca
Öğretmen/Arapça
Öğretmen/Farsça
Öğretmen/Almanya
Öğretmen/Arapça
Öğretmen/Yunanca
Öğretmen/İspanyolca
Öğretmen/İtalyanca
Mühendis/Bilgisayar
Mühendis/Elektronik
Mühendis/Elektrik
Mühendis/Endüstri
Mühendis/Gemi İnşa
Mühendis/Kimya
Öğretmen/Eğitim Bilimleri (Eğitim Uzmanı)
Öğretmen/Eğitim Bilimleri (Eğitim Uzmanı Y.Lisans)

SIRADA ASTSUBAY ALIMI SONUÇLARI VAR

Subay alımı sonuçlarının açıklanmasının ardından önümüzdeki günlerde astsubay alımı sonuçlarının da gelmesi bekleniyor

YAZAR BİLGİSİ