Pöh Alımlarında Boy Ve Kiloda Yardımcı Olunur Mu?

Pöh Alımlarında Boy Ve Kiloda Yardımcı Olunur Mu?

Polis Akademisi Başkanlığı kapsamında bulunan polis meslek eğitim merkezlerine öğrenci alınırken bazı kriterleri göz önüne almak gerekmektedir. Bu kriterler arasında en önemlisi ise boy ve kilo konusudur.

Belli bir boy kilo şartı istenen bu eğitim merkezinde aynı zamanda boy ve kilo endeksinin de normal sınırlarda olması beklenmektedir. Eğitim kurumunun istediği şartları taşıyan kişiler Polis Özel Harekat olmak için aday kabul edilirler.

Beden Kitle İndeksi Kaç Olmalıdır?

Polis Özel Harekat olmak isteyen kişiler eğitim kurumlarına kabul edilmek için bazı şartları taşımak zorundadırlar. Bunlardan önemlisi ise pöh boy kilo endeksi olarak karşımıza çıkmaktadır. Buna göre eğitim merkezine kabul koşulları arasında beden kitle indeksinin 18 ile 27 arasında olması şartı bulunmaktadır.

Boy Ve Kilo İçin Sınırlar Nelerdir?

Bilindiği üzere Polis Özel Hareket olabilmek için belli bir pöh boy kilo yapısı istenmektedir. Kadınlarda ve erkeklerde farklı olarak kabul gören bu değere sahip olmayan kişilerin başvurusu geçersiz sayılmaktadır. Bakıldığında kadınlar için boy alt sınırı 162 cm olarak kabul edilmiştir. 162 cm aşağısında olan bayanlar eğitim kurumuna kabul edilmemektedir. Bununla birlikte erkekler için gerekli olan boy sınırı ise 167 cm olarak belirlenmiştir. Buda gösteriyor ki 167 cm aşağısında boy uzunluğuna sahip erkekler okullara kabul edilmeyecektir. Kilo için ise belli bir alt sınır koşulmamakla birlikte beden kitle indeksinin 18 ile 27 arasında olması yeterlidir.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.