Pöh Parkuru Çıplak Ayakla Yapılır Mı?

Pöh Parkuru Çıplak Ayakla Yapılır Mı?

Pöh parkuru, polis özel harekatçı sınavlarına öğrenci seçiminde oluşturulan parkurdur. Sınavı düzenleyen kurum tarafından oluşturulmaktadır. Her yıl aynı parkur olarak kurulmaktadır. Ancak zaman zaman değiştirilebilmektedir. Tamamen kurumun inisiyatifinde olan bir uygulamadır.

Neden Parkur İle Sınav Yapılıyor?

Polis özel harekat birliğine atanmak için sınava giren kişilerin bedensel yeteneklerinin ve kapasitesinin ölçülmesi için özel olarak belirlenmiş bir parkurdur. Farklı sportif hareketlerin yapılmasını gerektiren bölümleri ve aşamaları bulunmaktadır. Bu bölümlerin her biri bir bütünün parçasıdır.

Pöh parkuru ile sınava giren bir öğrencinin bu parkuru tek seferde en uygun sürede bitirmesi gerekmektedir. Aksi taktirde parkuru tamamlamış olsa bile başarısız olabilecektir.

Sınava giren binlerce PÖH adayı vardır. Bu adaylar arasından sadece belirlenmiş kontenjan kadar kişi PÖH kadrolarına dahil edilmektedir.

Pöh Parkuru Nasıl Daha İyi Geçilir?

Pöh parkurunu daha iyi ve daha başarılı bir şekilde geçmek mümkündür. Bireysel çalışmalar ile pöh parkurunu geçmek mümkün değildir. Hernekadar pöh parkurunu bilmek mümkün olsa da birebir aynısını oluşturmak zordur. Çünkü bu parkurun tüm aşamaları ve kullanılan ekipman ve malzemelerini temin etmek zordur.

Ancak pöh hazırlık kursları pöh parkurlarının tüm zorluğuna rağmen ve parkurları birebir oluşturarak pöh adaylarının bu sınavlara hazırlanmalarını sağlamaktadır. Pöh hazırlık kursu eğiticileri sayesinde sadece parkurun tanıtılması sağlanmamaktadır. Parkurun nasıl kısa sürede eksiksiz ve takılmadan geçileceği de öğretilmektedir.

Pöh parkuruna takılmadan sınavları geçmek için hazırlık kursumuza başvurabilirsiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.