SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI MEMUR ALIMI BAŞVURUSU BAŞLIYOR

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI MEMUR ALIMI BAŞVURUSU BAŞLIYOR

Sahil Güvenlik Devlet memuru alımı başvurusu başlıyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada devlet memuru alımı başvurusunun 14 Aralık tarihinde başlayacağına yer verildi. Mütercim tercüman (İngilizce), iletişim uzmanı, bilgisayar mühendisi, su ürünleri mühendisi, radyo ve televizyon uzmanı, mali işler uzmanı, avukat, llçme ve değerlendirme uzmanı, tedarik uzmanı, psikolog, inşaat teknikeri kadrolarına yapılacak devlet memuru alımında başvurular internet üzerinden alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Personel alımına başvuru yapacak adaylarIn aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.
b. İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS’ye girmiş olmak.
c. Alım yapılacak unvanların karşısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak.
ç. Yapılacak başvurularda; (1) Lisans mezunları için 2022 yılı KPSS sınavına ait KPSSP03, (2) Önlisans mezunları için 2022 yılı KPSS sınavına ait KPSSP93, puan türü kullanılacaktır (Alım yapılacak tüm unvanlar B Grubu kadro statüsünde olduğundan yukarıda belirtilen puan türleri kullanılmaktadır).
d. Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (23 Aralık 2004 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2022 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilir).
e. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışmamış olmak ve sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak.
f. Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, S.G.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak.
g. Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
ğ. İlan edilen kadro unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak.
h. Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’ne göre “Sahil Güvenlik Komutanlığında Devlet Memuru Olur.” kararlı sağlık raporu almak.
ı. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu olmak.

KADROLAR VE BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Kadrolar ve başvuru özel şartları ise şu şekilde:

BAŞVURUSU BAŞLIYOR

Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi sayfası ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığınca yayınlanan açıklamada başvuruların 14 Aralık tarihinde başlayacağına yer verildi. İlana başvurular 14 Aralık 2022 tarihinde saat 11.00’da başlayacak. Müracaatlar sadece https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı üzerinden alınacak.

YAZAR BİLGİSİ