BESYO HAZIRLIK KURSU

BESYO HAZIRLIK KURSU

                                                 BESYO HAZIRLIK KURSU 

Sevgili Arkadaşlar,

Besyo kursu na yazılmadan önce , gideceğiniz kursu iyi araştırın . Unutmayın , iyi kurs başarıya kötü kurs hayal kırıklılığı , yıl kaybı ve birçok acıya götürecektir.

İyi Bir Besyo Hazırlık Kursu nda Olması Gerekenler Nelerdir ;

 • Kesinlikle Tecrübe , Unutmayın iyi kurs hocası öğrenciyi süzdüğünde hangi illerin parkuruna uygun olacağını hemen anlayan hocalardır. O yüzden yıl tecrübesine kesinlikle bakın.
 • Aktarma , Kurs hocası ne kadar doğru teknik ve uygunlukla sizlere aktarıyor ? bu soruya cevap olarak 1 günlük gidip deneme süreci isteyin kayıt yapacağınız kursa.
 • Bilgi , Kurs Hocası ne kadar bilgili ? 1 Yıllık süreçte geleceğinizi emanet edeceğiniz kurs hocası ne kadar bilgili bir teyit ettirin , aklınıza gelen soruları sormaya çalışın ve cevaplara iyi yoğunlaşın.
 • Malzeme , Gideceğiniz Kursun malzemelerinin neler olduğunu sorun ne kadar bir malzemeye sahip olduğunu öğrenin. Unutmayın ki hazırlığınızda malzemenin önemi çok büyüktür. Çünkü o malzemelerden sınava girip aynısını yapmaya çalışacaksınız.
 • Salon , zemini , büyüklüğü , konumu size uygun mu diye dikkat edin . Çünkü kurs uzaklığı sizi kötü etkileyebilir. Gitmemenize neden olan tüm sıkıntıları gidermeye çalışın.
 • Disiplin , En Önemlisi . Siz ve gittiğiniz kursta bir disiplin yoksa boşa kürek çekimi olur ve 1 yıllık çalışmanın sonu kötüye gidebilir.. Bunun önlemini almak öncelikle sizin sonrasında ise kursun elindedir çünkü siz kendinize çeki düzen vermezseniz kursun işi bir hayli zor olacaktır.
 • Kazananlar , Muhakkak kursun kaç yılda kaç öğrenci kazandırdığını sorun ve cevabı alın , çünkü bu başarı çok önemlidir. Kaçta kaç öğrenci kazanmış analizini yapabilirsiniz.

 

Besyo Hazırlık Kursuna yazılırken muhakkak 3 şehri denemek için gidin , Neden 3 Şehir ?

Unutmayın 1 üniversitede kazanma şansınız %25 ikinci üniversitede Kazanma şansınız %50 üçüncü üniversitede kazanma şansınız %75 oranında artacaktır. Nereden bu kanıya varılıyor ?

 • 1.Üniversitede heycan atılır
 • 2.Üniversitede Tecrübe artılır
 • 3.Üniversitede 2 seçenek arındırılıp kazanmaya Odaklanılır.

Peki 150 TYT Puanı ile Besyo Nasıl Kazanılır ? 

 • Arkadaşlar 150 TYT puanıyla besyo kazandırdığımız çok öğrenci oldu , hem lisanslı hem lisanssız . Sizin yapmanız gereken elinizden geldiğince puanınızı yüksek tutmak , puanınız yüksek olursa kazanma şansınız çok artacaktır. Ama puanınız düşük olursa bu sefer parkurunuzun çok iyi olması gerekiyor . Yani Ters orantı vardır
 • Nerelerdir bu 150 TYT puanıyla kazanan öğrenciler ?
 1. Doğu tarafı genellikle 2019 yılında 150 tyt puanı bırakıp parkuru çok iyi yapan adayları almıştı kontenjanına
 2. Batı tarafında da 150 TYT puanıyla alan ve hatta kazanan öğrenciler vardı 150 tyt puanıyla ordu üniversitesi vs.
 3. Size tavsiyem iyi puanınızı almaya çalışın gerisini kurs hocasına bırakın . 1.üniversiteyi hocanız size kazandırsın aynı ay içinde 2.gitmek istediğiniz üniversiteyi hocanıza söyleyin sizi oraya da hazırlayıp orda kazandırmaya çalışsın.
 4. Peki Hocam beden eğitimi öğretmenliğide 150 TYT puan olur mu sorusuna

-Malesef ki daha belli değil diyebilirim , ama ilerleyen zamanlarda kalkacağı yönündeyim ben. Şuan ki sistem ise Beden Eğitimi Öğretmenliği 800 bin barajı ile kazanılırken diğer 3 bölüm ise Antrenörlük , Spor Yöneticiliği , Rekreasyon Bölümleri 150 TYT puanı ile kazanılabilir.

Peki Hocam Diğer 3 Bölümü Kazanıp Öğretmen Olabilir Miyiz ? 

 • Yerleştiğiniz Üniversitede Çiftan adal programı var ise 1.sınıfta gösterdiğiniz başarı ile en iyi 5-10 öğrencinin arasına girerseniz üniversite size 2.bölümü gel öğretmenlik olarak oku deyip . 4 yıl içinde 2 üniversiteden mezun olabilirsiniz.
 • Formasyon denen bir belge var ve bu belge 4 yıllık süre zarfı içinde neredeyse her üniversite ilana çıkarır formasyon belgesi isteyen öğrenci varsa gelsin benden alsan bende 1500-2000 TL ye satıyorum der . Tabi bu belgenin Resmi boyutu vardır Meb tarafından verilir bu formasyonlar. Bende Spor Yöneticiliği Mezunuyum ve Formasyon alarak Beden Eğitimi Öğretmeni Mezunuda oldum. Peki Normal beden eğitimi kadrosundan atanabilir miyim bu belgeyle derseniz de . Evet Kesinlikle 77 puan alıp atanabilirsiniz.

 

-Türkiye’de 62 Şubemiz Sizlerin Konumuna Yakınsa Gönül Rahatlığıyla Gidebilir ve Bu Soruların Hepsini Hocalarımıza ve Bu Gönderinin Yorumuna Aklınızda Kalan Soruları Sorabilirsiniz ben muhakkak cevap vereceğim. Bu Zorlu Süreçte Hepinize başarılar diliyorum hakkınızda hayırlısı olsun . Sorularını Bekliyorum çekinmeden sorabilirsiniz.

 

Türkiye İçin Telefon Numaramız 0546 770 00 21

Diyarbakır İçin Telefon Numaramız 0546 770 00 21

Aşağıda Youtube Hesabımızdan Yakında Besyo , pomem parkur , bekçi parkur , paem , pmyo , msü parkur kursu Hakkında Videolar yayınlanacaktır. Hesabımıza Abone Olup Bildirimleride açarsanız sizlere 1 yıllık serüveninizde yardımcı olabilirsek ne mutlu bizlere .

Parkur Kursu

 

Adana Kocaeli Adıyaman  Konya Afyon  Kütahya Ağrı  Malatya Amasya Manisa Ankara Kahramanmaraş Antalya Mardin Artvin Muğla Aydın  Muş Balıkesir Nevşehir Bilecik  Niğde Bingöl  Ordu Bitlis Rize Bolu Sakarya Burdur  Samsun Bursa Siirt Çanakkale Sinop Çankırı  Sivas Çorum Tekirdağ Denizli  Tokat Diyarbakır  Trabzon Edirne  Tunceli Elazığ  Şanlıurfa Erzincan  Uşak Erzurum  Van Eskişehir  Yozgat Gaziantep Zonguldak Giresun Aksaray Gümüşhane  Bayburt Hakkari  Karaman Hatay  Kırıkkale Isparta  Batman (Mersin) İçel  Şırnak İstanbul  Bartın İzmir  Ardahan Kars  Iğdır Kastamonu  Yalova Kayseri  Karabük Kırklareli  Kilis Kırşehir Osmaniye  Düzce bahçeşehir pendik sincan yenimahalle avrupa anadolu yakası ergani bornava karşıyaka izmit lüleburgaz dersim antakya iskenderun kadıköy esenler sancaktepe başakşehir çankaya

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.