BU ÜLKELER, YERLEŞENE 80 BİN DOLAR PARA VERİYOR

BU ÜLKELER, YERLEŞENE 80 BİN DOLAR PARA VERİYOR

Bu ülkeler, yerleşene 80 bin dolar para veriyor.

Bazı ülkeler, bazı sektörlerde yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle yut dışında personel ve göçmen alımlarına başladı. Yapılan açıklamada bazı sektörlerde çalışanların, iş yapacakların ülkeye gelip yerleşmesi durumunda onlara yardım yapılacağına yer verildi.  İşte o ülkeler:

Bu ülkelerden ilki Şili oluyor. Bu ülke Startup işinizi orada yapmanız durumunda size 14.000 ile 80.000 dolar arasında para ödemesi yapıyor.

İkinci ülke İspanya oldu. Nüfusu her geçen gün azalan, yaşlı nüfusu artan ülkede Ponga ve A Xesta adlı küçük şehirlerde yaşamanız için size kişilere 3 bin 600 dolarlık ödeme yapıyor. Ayrıca köyde her doğumda çocuk başına 3 bin 600 dolarlık ödeme yapılıyor.

Diğer ülke ise İtalya oldu. İtalya’da İspanya ile aynı durum yaşanıyor Genç nüfus her geçen gün arttığı için oraya gitmeniz durumunda 950 dolar veriyor. Evli olmanız durumunda ise 1400 dolarlık ödeme yapılıyor. Aile içinde çocuk olunca ödemeler çocuk sayısına göre artıyor.

İrlanda da aynı şekilde geleceklere para ödemesi yapıyor. İyi bir girişim fikriniz varsa bu ülkeye gitmeniz durumunda 1200 dolarlık para ödemesi yapılıyor.

Beşinci ülke ise Yeni Zelanda olarak öne çıkıyor. Eğer süt ve süt ürünleri, tarım ve ormancılık ile turizm sektörü ile ilgili işler yapıyorsanız, bu işlerle uğraşıyorsanız devlet size 165 bin dolarlık ev veriyor.

Yunanistan ise Antikythera adasında yaşayacak bireylere 590$ ödeme yapacağını açıkladı.

YAZAR BİLGİSİ