Nasıl Yunus Polisi Olunur?

Nasıl Yunus Polisi Olunur?

Yunus Polisi son zamanlarda merak edilen bir meslek haline gelmiştir. Gerek Yunus Polisi olmanın verdiği gurur gerekse Yunus Polislerine olan saygımız dan dolayı bir çok insan yunus polisliğini tercih etmektedir. Biraz yunus polisini tanıyalım.

Yunus Polisi Nasıl Olunur?

Trafik yoğunluğu nedeni ile kurulan yunus polis birimi, olaylara zamanında müdahale edilmesini sağlar. Motosikletli olmalarından dolayı araçlı devriyelere göre daha seri müdahale edebildiklerinden suçluları daha hızlı yakalayabilmektedirler.

Yunus polisi olmak için öncelikle POMEM veya PMYO okullarından birinden mezun olmak gerekmektedir. İldeki yunus polis ihtiyacına göre POMEM ve PMYO okullarından yeni mezun olanlar arasında alım yapılmaktadır.

Toplum ile iç içe olan yunus polisler, halk tarafından sevilmekte ve sempati duyulmaktadır. Devletin otoritesini kendi üzerlerinde bulunduran yunus polisler, hoşgörüyü ve cana yakınlığı temsil etmektedir. Polislik imajına renk katan yunus polis olmak için öncelikle yunus polis olmaya istekli olmak gerekmektedir.

Yunus Polisi Olmanın Şartları Nelerdir?

  • Yunus Polisi olmak isteyen aday 28 yaşını aşmamış olması gerekmektedir,
  • Erkeklerde 1,75, Kadınlarda 1.70 boy şartı vardır.
  • Motosiklet sürüşü için yeterli fiziksel özeliklere sahip olmak ve sağlık açısından herhangi bir engelin bulunmaması gerekmektedir.

Bu özelikleri sağlayan Polis Akademisi ve Polis Meslek Yüksekokulu mezunları, mülakatları başarı ile tamamlaması halinde yunus polisi olabilirler.

Kazanan Binlerden Biri de Sen Olmak İçin;

81 İl’den Binleri Kazandıran Parkur Paketimiz ve TYT – Polis Sözlü Mülakat – KPSS – Bekçi Kitaplarımızı Numarayı Arayarak Temin Etmeyi Unutmayın 05467700021 .

Ek Sorularınızı www.instagram.com/parkur.egitmenim sorabilirsiniz.

YouTube Hesabımızdan Milyonların İzlediği Videoları İzleyerek te Bilgi Sahibi Olabilirsiniz.

https://youtube.com/channel/UC6wDTm7D0bYJZ4llThsdxIA

Yunus Polisi Nerelerde Görev Yapar?

Yunus Polis, otomobille ulaşım sağlayacak olan polislerde daha hızlı bir şekilde olaylara müdahale edebilen polis ekiplerine denir. Genellikle trafiğin sıkışık olduğu veya dar sokakların olduğu kesimlerde Yunus Polisler aktif olarak hizmet vermekte.

Yunus Polisliğinde Kadın/Erkek Çalışabilir Mi?

Hayır Yunus Polisliğinde Kadın/Erkek farkı yoktur. Rahat bir şekilde hem kadın hem de erkekler çalışabilir.

Yunus Polisi Maaşı Ne Kadar?

Gelgelelim yunus polisi maaşlarına ,Yunus Polisi Maaşı 2022: 13.123,00TL’dir.

Bu makalemizde yunus polisine değindik bizi dikkate aldığınız için teşekkürler.

YAZAR BİLGİSİ