Burdur Parkur Hazırlık Kursu

Burdur Parkur Hazırlık Kursu

Burdurdaki Şubemizi Aramadan Kursa Kayıt Yapmayınız…

Burdur ‘un En İyi Hazırlık Kursu İçin Arayabilirsiniz . 0546 770 00 21

2019’daki Kazanan Adaylarımıza Aşağıdaki Linke Tıklayarak Ulaşabilirsiniz

 

26.Dönem kazananlar

Burdur ilinde BESYO, POMEM, BEKÇİ, PMYO PÖH ve benzeri parkurlarında verilen parkur hazırlık kursları hizmetleri Türkiye’deki kurs eğitimi standartlarına göre gayet kalitelidir. Burdur ilinde bulunan burdur besyo parkur spor dalını seçen gençler için kaliteli hizmet veren bir parkurdur. Ve yine Burdur’da bulunan burdur pomem parkur polislik ve benzeri mesleği seçen kişilerin önde seçtiği parkurlardan bir tanesidir. Burdur şehrinde bulunan bir diğer parkur ise, Burdur pöh parkur bugün pöh kursu eğitimi açısından Türkiye’deki önde gelen parkurlardan biridir. Gençlere eğitim seçeneği suna Burdur ili, burdur bekçi parkur için de seçilen bir şehirdir. Bugünün gençlerine sunduğu bir diğer hizmet de Burdur pmyo parkur ile öğrenciye vermiş olduğu pmyo kursudur.

Burdur Parkur Hazırlık Kursuları

Yukarıda sayılan parkurlarda genelde hazırlık sınavları yapılmaktadır. Kurs alımlarda öğrencinin parkur puanını ile yazılı sınavı puanı yüzde yirmi beş iken sözlü mülakatın puanı yüzde ellidir. Bu puanlar ile öğrenci adaylarını sıralaması oluşturulur. Polis özel harekat ve benzeri kurs eğitimi için baş vuran öğrenci adayların puanı değişebilmektedir. Öncelikle Burdur ilinde bulunan Burdur bekçi parkur kurumuna alınan öğrenci, yazılı sınavda başarılı olan öğrencilerdir.

Yazılı sınavda başarılı olan öğrenci, fiziki yeterlilik sınavına dahil edilir. Fiziki yeterlilik sınavı değerleri ile beraber öğrenci adayının fiziki yapısı da ön görülür. Fizik yeterlilik sınavı, hazırlık kursu için baş vuran öğrenci adayının bedeni, kabiliyeti ve fizik yapısı değerlendirmek için yapılan bir sınav türüdür. Daha sonra fiziki yeterlilik sınavına dahil olan öğrenci adaylarının puanı yüz tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınav sonrasında yetmiş puanın altında alan öğrenci adaylarının sınavı başarısız olarak sayılır.

POMEM Sınavların Başvuru Şartları Nelerdir?

Öğrenci adayları, Burdur pomem parkur kurumunun hazırladığı sınavlara dahil olmadan evvel ön sağlık komisyonu tarafından bir sağlık kontrolünden geçirilir. Pek çok hazırlık sınavı için gerekli olan ön sağlık kontrolü POMEM sınavları için de ön sağlık kontrolü gereklidir. Öğrenci adayı ön sağlık kontrolünden problemsiz geçerse POMEM hazırlık sınavına girebilir. Bunun ile beraber POMEM eğitim kursunun giriş sınavları, diğer sınavlarda olduğu gibi fiziki yeterlilik ve sözlü, mülakat sınavı ile yapılmaktadır. Öğrenci adayları, sınav takibini internet üzerinden erişebilirler.

Besyo Hazırlık Sınavları

Besyo alanındaki hazırlık sınavlarına dahil olamak ve Burdur besyo parkur kurumuna başvurmak isteyen her öğrenci adayı, diğer normal sınava hazırlık yapan öğrenci adaylarına göre daha zorlu bir sınavdan geçeceği farkındadır. Öğrenci adayı için üniversitelerin hazırladıkları mülakat ve özel yetenek sınavı bir birinden farklıdır. Ancak bütün üniversitelerin ortak alanı olan belirli baraj puanı bulunur. Besyo alnındaki mülakat sistemleri üniversitelerin düzenli olarak yılda bir hazırladıkları kılavuzlar ile açıklar. Ve her yıl üniversitelerin hazırladığı sınav sistemi değişmektedir.

Üniversitelerin yapmış oldukları bu sınavların asıl amacı, ihtiyaç duyan sporcu adaylarını elde etme amacıdır. Bu sınavları hazırlayan bazı üniversiteler sınav sistemlerini sadece bir aşama ile yaparken, bir başka üniversitenin hazırladığı sınav sistemi dört aşamaya kadar çıkabilmektedir.

Ciddi olarak üniversitelerin beden eğitimi ile spor yüksek okulları bölümlerinden kazanmak isteyen öğrenci adayı, spor lisesi gibi benzeri bölümlerde okumalıdır. Geleceğin spor kadın veya adamı olmak isteyen adaylarını zor bir eğitim süreci gibi geliyor. Fakat öğrenciye bu zor görünen sınav, düzenli bir çalışma sistemli ile kolay hale gelebilir.

Ayrıca spor dalını seçmek isteyen ve yeteneği olan öğrenciler, bir yardımı ya da bir beden eğitimi hocasının yardımı ile de kendini geliştirebilir. Yani ortaokulu ile liseden sonra spor alanındaki yeteneğini fark eden kişiler de pes etmemelidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.