Köpek Eğitim Polisi Nasıl Olunur?

Köpek Eğitim Polisi Nasıl Olunur?

Köpekler biz insanların en yakın ve sadık dostu olmalarının dışında polisimize ve diğer tüm kolluk kuvvetlerimize yardımcı olabilmektedirler.

Bu özel köpekler, köpek eğitimi için görevlendirilmiş polis memurlarından ise eğitim almaktadırlar. Köpekleri seven ve onlarla zaman geçirmek isteyen kişiler için bu meslek tam bir biçilmiş kaftan haline gelmektedir.

Köpek Eğitim Polisi Görevleri Nelerdir?

Polis köpeği eğitimi alan köpeklerin kullanım alanları arasında, sayılan yerlerin dışında pek çok alan bulunabilir. Ancak polisler bu köpekleri genellikle arama ve kurtarma çalışmaları için, kadavra bulmak için, narkotik suçlarla mücadele için ya da şahıs koruma görevi için kullanmaktadır.

Köpek Eğitim Polisi Nasıl Olunur?

Uzman KEM Polisi; istemenin ve sevmenin ve sorumluluk sahibi olmanın önemli olduğuna vurgu yapıyor. Ayrıca Kem polisi olmak için, köpekle çalışmaya engel bir rahatsızlığın olmaması ön şartlardan birisi. Bu şartlara uygun adaylar sınavlara tabii tutularak başarılı olunması halinde köpek idarecisi olmaya hak kazanıyor. Köpekle ilgilenen arkadaşların 3 kategorisi var. Bunlar; Köpek idarecisi, Köpek eğitmeni ve Köpek uzman eğitmeni.

1.  Köpek idarecisi:  Yazılı aşama ve sözlü mülakatın ardından yönlendirme, ses tonu, dikkat gibi bir çok özelliğine bakılarak oluşan bir eğitim sonucunda kurslardan mezun olan polisler köpek idarecisi olarak görev yapar.
2. Köpek eğitmeni: Alanda en az 5 yıl çalışmış olmak ve gerekli eğitimleri yine KEM de tamamlamış olmak gerekiyor.
3. Köpek uzman eğitmeni: 6 yıl kesintisiz eğitmenlik yapmış olmak  ve tüm branşlarda bizzat diğer köpekleri yetiştiren, eğitim doktrini hazırlamayı bilen ve en az 11 yıl köpekle bir fiili çalışmış,  2 yeterlilik belgesi alan kişiler olabiliyor.

Kazanan Binlerden Biri de Sen Olmak İçin ;

81 İl’den Binleri Kazandıran Parkur Paketimiz ve TYT – Polis Sözlü Mülakat – KPSS – Bekçi Kitaplarımızı Numarayı Arayarak Temin Etmeyi Unutmayın 05467700021 .

Ek Sorularınızı www.instagram.com/parkur.egitmenim sorabilirsiniz.

YouTube Hesabımızdan Milyonların İzlediği Videoları İzleyerek te Bilgi Sahibi Olabilirsiniz.

https://youtube.com/channel/UC6wDTm7D0bYJZ4llThsdxIA

Kitap Linki : https://www.parkuregitmenim.com/urun-kategori/kitaplar/

Parkur Linki : https://www.parkuregitmenim.com/urun-kategori/parkur/

Köpek Eğitim Polisi Olarak Kadın/Erkek Çalışabilir Mi?

Köpek eğitim polisliği çok tercih edilmek ile beraberinde oldukça eğlenceli bir meslektir köpekleri eğitmek ve ilgilenmek bir çok kadın ve erkek adayın tercihi halinde. Peki kadın ve erkek bu mesleği yapabilirler mi? Evet hem kadın hem de erkek adaylar bu mesleği rahatlık ile yapabilirler.

Köpek Eğitim Polisi Maaşları Ne Kadar?

Köpek Eğitmeni maaşı ortalama aylık 12155 TL’dir. En düşük Köpek Eğitmeni maaşı 10465 TL, En yüksek ise 13845 TL’dir.

 

 

YAZAR BİLGİSİ