Sicil Affı Geldi… Kredi Çekemeyenlere Müjde

Sicil Affı Geldi… Kredi Çekemeyenlere Müjde

 

Son Dakika: Banka kredisi çekemeyenler, kredi çıkmayanlara sicil affı sonrası kredi müjdesi: Yeni KGF paketi geliyor.

Kredi çekmek isteyen, ancak sicilinde sıkıntı olduğu için kredi çekemeyen vatandaşları sevindiren son dakika haberi geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndne geçen sicil affı düzenlemesinden sonra yeni kredi kampanyasının geleceği öğrenildi.

Ziraat Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı, Halkbank Eski Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi, Başkent Üniversitesi Uluslararası Finans ve Bankacılık Bölüm Başkanı Prof.Dr. Şenol Babuşçu yaptığı son dakika açıklamasında yeni kredi paketi çalışmalarının başladığını söyledi.

SİCİL AFFI MECLİSTEN GEÇTİ

5 milyondan fazla kişiye sicil affı düzenlemesi geldi. Meclisten geçen söz konusu düzenleme ile birlikte kişiler borçlarını ödemeleri , yapılandırdıktan sonra taksit ödemelerine başlamaları ile birlikte kara liste adı verilen listeden çıkacaklarına yer verildi.

YENİ KGF PAKETİ GELİYOR

Düzenlemeden sonra yeni bir kredi paketinin yolda olduğuna yer verildi. Şenol Babuşçu yaptığı son dakika açıklamasında yeni kredi paketinin Aralık ayında geleceğini söyledi. “Yeni KGF paketi aralık ayında duyurulacak” ifadeleri ile açıklama yapan Babuşçu, “Bakan Nebati, yeni KGF paketinde, “Türkiye’de ilk defa farklı yöntem uygulayacağız. Fatura karşılığı işlem gerçekleştirileceğiz. İhtiyacı olup bankadan kredi almakta zorlananlara, bilançosunda engeli olanlara kolaylık sağlayacağız”” ifadelerini kullandı.

YAZAR BİLGİSİ