Polis Adayı Sağlıkta Elenmelerin En Çok Olduğu Bölümler

Polis Adayı Sağlıkta Elenmelerin En Çok Olduğu Bölümler

Bu gün sizlerle Polis Adaylarının Sağlıkta En çok elendikleri bölümlere değineceğiz.

  1. Kulak-Burun-Boğaz(Bu bölümde genellikle kulaktan kaynaklanan sebeplerden dolayı olmaktadır.), Kulakta eleme sebeplerinin başında Kulak zarının yırtık olması ve kulaklarda işitme kaybının derecesinin yüksekliğinden kaynaklanıyor.
  2. Ağız ve Diş Hastalıkları(Bu bölümde elemelerde ön diş eksikliği ve 5 veya 5 ten fazla diş eksiğininin olmaması gerekiyor.)
  3. Göz Hastalıkları(Bu bölümde Renk Körlüğü ve görme derecelinden kaynaklanan elemeler oldukça fazla.)Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencilerinde görme kaybı derecesi en fazla sağ 2 sol 2 ‘dur.
  4. Üroloji Bölümü ve Kadın Hastalıkları(Bu bölümde bayan adaylarda gebelik kesinlikle engel sayılıyor. Erkek adayların ise bu bölümde yönetmelikte kaynaklanan açıktan dolayı böbrek taşı engel olmakta.)eğer polis okulunu kazandığınız kesinleşmiş ise, böbreğinizde taş varise hemen kaldırın bazı okullarda geçen olurken bazı okullarda eleme sebebi.
  5. Boy-Kilo Endeksi(Burada ise sağlık raporları için tekrardan boy kilo ölçümü yapılmaktadır. Kilo da sınırda olan adaylar buna dikkat etmeli.)
  6. Ruh ve Sinir Hastalıkları(Bu bölümde adaylar eczanedeler den 6 aylık ilaç geçmişi istenilmektedir. Psikolojik ilaçlar kullandıysa doktorunuz bu isimlere bakıyor her ilaç eleme sebebi değildir.)
  7. Cildiye Bölümü(Bu bölümde zaten mülakatlarda dikkat ediliyor dövme kesinlikle eleme sebebi sayılıyor. Sivilce izi olan adaylar için belirtmek istiyorum kalan izlerden çok korkmayın, izlerin derinliği ve 5 metre mesafeden görünüşü önemlidir.)
  8. Dahiliye Bölümü(Bu bölümde eleme oranı oldukça yüksek kan tahlilleri sonucunda ortaya çıkan değerler çok önemlidir. Bundan dolayı kazanan her aday okula gitmeden kan tahlili yaptırsın, sebebi ise o an tahlillerde yüksek ya da az değer kaybı varsa 1 hafta önce kan tahlili ile okulda yapılan tahliller karşılaştırılıyor doktorlar ona göre bir yol izliyorlar. ALT- AST değerleri oldukça önemli Karaciğer yağlanması eleme sebebi olarak görülüyor ancak değerinin yüksek olması lazım.)
  9. Kardiyoloji(Bu bölümde elenen adayların çoğunluğunda kalp kapakçığı ve kalbinde delik bulunmasıdır. Ritim bozukluklarında direkt eleme yoktur.)
YAZAR BİLGİSİ