Pomem Parkuru Çıplak Ayakla Yapılır Mı?

Pomem Parkuru Çıplak Ayakla Yapılır Mı?

Pomem parkuru, Polis Akademisi Başkanlığı’nın POMEM için düzenlediği sınavlarda öğrencilerin sorunsuz olarak geçmesi gereken bir parkurdur. Belirli sportif yeteneklerin ölçüldüğü düzeneklerden oluşturulmuştur. Farklı aşamalar ve bölümlerden oluşan parkur tek bir seferde geçilerek bitirilmesi gereken bir parkurdur.

Pomem parkuru olarak hazırlanan parkurlarda bir günde yüzlerce aday sınava girmektedir. Bu nedenle sadece parkuru tamamlamak kazanmak için yeterli değildir. Parkuru derece ile tamamlamak ve açıklanan kontenjana girecek düzeyde puan almak gereklidir.

POMEM Sınavları Ne Zaman Yapılmaktadır?

Pomem sınavları her yıl yapılmaktadır. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından sınavlar ilan edilmektedir. Sınav tarihleri ve sınav uygulamaları yapılan ilanda açıkça belirtilmektedir. Her yıl aynı parkur kurulsa da yetkili kurum tarafından parkurda değişiklikler yapılabilmektedir.

Pomem parkuru ile yeterlilik testine tabi tutulan adayların bu parkurun tamamlanması için gereken taktiksel bilgiye sahip olmaları önemlidir. Ayrıca mülakatlarda uygun sportif kıyafet ve ayakkabıların kullanılması da önemlidir.

Kaygan ve parkuru tamamlamayı zorlaştıracak zeminde kurulması olası bir parkurda çıplak ayakla veya uygun olmayan sportif kıyafet veya ayakkabılarla parkuru tamamlamak mümkün değildir.

Sınav yönetmeliğine de aykırı olacak bu duruma karşı pöh parkurunda sınava girecek adaylar sınavı uygulayan kişiler tarafından gerekli tedbirler alınacak ve öğrenciler sınavlara çıplak ayakla sokulmayacaktır.

POMEM Parkuru Nasıl Öğrenilebilir?

Polis Akademisi Başkanlığı’nın sitesine giriş yaparak pomem sınavlarında oluşturulan parkurun her bir aşaması hakkında çok detaylı bilgiler alabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.