RESEPSİYONİST MAAŞLARI NE KADAR?

RESEPSİYONİST MAAŞLARI NE KADAR?

Ön büro elemanı da denmekte olan resepsiyonist maaşları ne kadar merak edilmekte. Maaşlar kuruma göre değişmektedir ancak asgari ücrete yakın ya da en az %20 üzerinde bir maaş almak mümkündür. Ortalama bir ödeme alan bu meslek te bu mesleği yapabilmek için bir kaç kriter aranmaktadır. Bir resepsiyonist 4.500 ila 6.500 TL aralığında ortalama bir maaş almaktadır.

Resepsiyonist olabilmek için temel düzeyde bilgisayar kullanma kabiliyeti olması zorunlu olmakla birlikte , Bazı firmalar Microsoft Office eğitiminin bulunmasını da zorunlu kılmakta. Bu nedenle bu iki kriterde de sertifika sahibi bireylerin başvuruları sertifikasız bireylere göre öncelikli olacaktır.

Resepsiyonist maaşları size düşük gelebilir fakat bu maaşlar deneyime göre artmakta. Resepsiyonist maaşları kaç yıl tecrübeli olduğuna bağlı değişmektedir. Bir çok meslek gibi ilk yıl düşük ücretlerde çalışılması istense de 3 yılın ardından belirgin bir artış görünecektir.

Nasıl Resepsiyonist Olunur?

Bir kurumda Resepsiyonist olarak çalışmak için herhangi bir eğitim zorunlumudur? Resepsiyonist maaşları ne kadar? Nasıl iş koşullarında çalışıyoruz? gibi çeşitli sorular sıkça sorulmakta. Resepsiyonist maaşları ne kadar bakılacak olursa başlangıçta az ücretler ile ödeme almaktadır fakat sonradan diğer meslekler ile aynı hatta daha yüksek ücretler almak mümkün.

Resepsiyonist olmak için çok sert kriterler bulunmamaktadır. Lise mezunu olmak yeterlidir. Temel bilgisayar kullanma kabiliyeti yeterlidir.

Resepsiyonist olarak çalışmakta kişiler burada misafirlerin karşılanmasından sorumlu olarak görev yapmaktadırlar. Bu nedenle görünümlerine dikkat etmeleri ve nazik davranmaları çok önemlidir.

Resepsiyonist Çalışma Alanları Nelerdir?

Resepsiyonislerin çalışma koşulları farklılık göstermektedir. Çünkü farklı kurumlarda çalışabilme imkanları bulunmakta olup resepsiyonist maaş itibariyle de bu nedenle farklı meblağlarda ödeme alabilmektedir. Bu nedenle piyasada araştırma yapmak gerekmektedir. 

Bu makalemizde resepsiyonistler hakkında bilgiler verdir bizi dikkate aldığınız için teşekkür ederiz

YAZAR BİLGİSİ