Adli Tıp Kurumu personel alacak

Adli Tıp Kurumu personel alacak

ADLİ TIP KURUMU 2022 PERSONEL ALIMI İLANI YAYINLANDI: İŞTE BAŞVURU 2022 İKM, BÜRO, ŞOFÖR, GÜVENLİK…

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine göre sözleşmeli 40 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi.

Yayımlanan ilana baktığımızda Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatı bünyesinde 15 ilde istihdam etmek üzere KPSS puanı ile en az lise mezunlarından personel alınacağına yer verildi. Duyuruya baktığımızda alınacak adayların büro personeli, aşçı, şoför, hizmetli, infaz koruma memuru ve güvenlik görevlisi ile otopsi sağlık teknikeri kadrolarında istihdam edilecek.

PERSONEL ALIMI YAPILAN KADROLAR VE ÖZEL ŞARTLAR

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlana başvuru yapacaklarda aranan genel şartlar şu şekilde:

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Son başvuru günü olan 25 Aralık 2022 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1987 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.) Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için merkezi sınavın (KPSS-2022) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) Kamu haklarından mahrum olmamak,

f) Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak pozisyon için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

İlan metni için  

https://dosya.co/mxaamgf1cl25/ADLI-TIP-PERSONEL-ALIMI-2022-BASVURU.pdf.html

BAŞVURU TARİHLERİ

İlana başvurular 12 ile 25 Aralık 2022 tarihleri arasında internet üzerinden alınacak

YAZAR BİLGİSİ